Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek nem érdemelnének...

Szerintetek nem érdemelnének a vasúti kalauzok több fizetést mint amit kapnak?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,nem keresnek valami "túl" jól.

Nem olyan könnyű munka az ,amit csak az utas lát,hogy sétál a vonaton és kezeli a jegyeket.

Én is csak utas vagyok és mivel sokat utazom vonattal,belelátok a kalauzok munkájába kicsit,meg van kalauz ismerősöm nem is egy és mondtak már ők is egyt s mást...


A jegykezelésen kívűl,pontos papírmunka kell,ha késik a vonat neki percre pontosan tudni kell miért késett,egy csatlakozó vonathoz,ha az adott vonat késik van átszálló utas,körbe kell kérdezni,hogy ki utazik tovább,mert ha senki akkor elengedik a csatlakozó vonatot ugyanis a kalauz lekezel több száz jegyet de nem fogja utána úgysem megjegyezni minden utast,hogy meddig is szól a jegye. Ha egy állomáson nincs jegykiadás és felszáll egy utas,menni kell akár több kocsin is keresztűl,hogy és jegyet kell neki adni,ha elszúrja és jön egy ellenőr előveszik. A som bliccelő utas az idegükre megy sokszor,hogy nem és nem akarják a jegyet megvenni,le kell szállítani,de ő nem száll le,vita alakul ki. Áhh sorolhatnám még de hosszú lenne.


Szóval elképesztő amennyit kapnak,elől a mozdonyvezető háromszor többet kap.


Szerintetek nem érdemelnének meg több fizetést?


Szerintem igen.



2017. febr. 20. 20:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy az elmúlt 50 évben hány precedens volt rá, hogy büntetőjogi felelősségre vontak egy kalauzt, mert valaki leugrott egy mozgó vonatról... Lenne tippem, hogy egy kezem elég lenne rá, hogy megszámoljam, hány ilyen elmarasztaló ítélet született mióta létezik a MÁV...
2017. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A # 10/11 -es válaszolónak telfesen igaza van,zöld kezet küldtem neked :)
2017. febr. 24. 17:04
 13/13 A kérdező kommentje:
Helyesen # 10/12 válaszolónak aki ma 12.14-kor válaszolt:)
2017. febr. 24. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!