Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten az 5/30 BKK napijeg...

Budapesten az 5/30 BKK napijegyet többen használhatjuk?

Figyelt kérdés

Megyünk Budapestre, és szeretnénk igénybe venni tömegközlekedést. Az 5/30 BKK napijegyet gondoltam megvásárolni, ami ugye 5 darab, egyenként 24 órára érvényes szelvényt tartalmaz.

A kérdésem az lenne, hogy a párommal közösen tudjuk használni ezeket a napijegyeket? Mármint nyilván napi 1-1 szelvény felhasználására gondolok.

(Vagy a tömb összes szelvényét csak egy adott személy használhatja? Névre szóló esetleg)


2017. febr. 21. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs rajta azonosító, tehát cserélgethetitek, de egyszerre csak egy ember használhatja.

2017. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is úgy láttam, hogy nem névre szóló.

Nyilván úgy tervezem, hogy egyet ő, egyet pedig én használok majd egy nap. Így nincs rossz árban.

2017. febr. 21. 09:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Bár most olvasom, hogy a 5/30 BKK napijegy egyes szelvényei egybefüggően kerülnek kiadásra, azok nem választhatók szét. Ezek szerint akkor csak nem lehet kitépkedni :(
2017. febr. 21. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:

6 külön fecnit kapsz, az automata csak ilyet tud adni.

1 bizonylat és az 5 jegy.

A jegyek csak a bizonylattal együtt érvényesek.

2017. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyat tudsz, hogy egyik utazáskor te, masik utazáskor a párod használja. Olyat nem tudsz, hogy nem együtt utaztok és egyszerre hasznaljatok a két szelvényt. Arról pedig nincs információm, hogy mi van, ha együtt utaztok, de két szelvénnyel.
2017. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Arról pedig nincs információm, hogy mi van, ha együtt utaztok, de két szelvénnyel"


Akkor az van, hogy az az utas lesz pótdíjazva, aki nem tudja felmutatni az érvényesség végét jelző dátumszelvényt, amiből csak 1 van... Tehát azt az ötletet felejtsétek el, hogy ketten utaztok 1 megvásárolt 5/30-assal. Ügyfélközpontban történő vásárlásnál ez tök egyértelmű, mert ott egybefüggően kerül kiadásra.

2017. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!