Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire etikus, hogy Budapesten forgalmival holnap ingyen lehet utazni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem teljesen etikátlan. Én már azzal sem tudok teljesen egyetérteni, hogy tegyük teljesen ingyenessé a tömegközlekedést szmogriadó alatt, de arra még azt mondom, hogy lehet pozitív hatása, ha sokan leteszik emiatt a kocsit (főleg, akiknek nem muszáj).


Ez viszont egész más helyzet: azok kapnak ingyenes tömegközlekedési lehetőséget, akiknek amúgy is MUSZÁJ letenni a kocsit. Mintha valami alanyi jog lenne autóval járni, és most meg kéne váltani, hogy nem mehet valaki autóval.


Miért? Ez milyen megfordított logika?


2017. jan. 25. 18:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
szerintem kell őket támogatni, fizetik a súlyadót, útdijat és mégsem vehetik igénybe az utakat, és mivel régi autójuk van lehet már honap elején eltankolta a buszjegy árát
2017. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
Az autósok elég sok sarcot (adót) fizetnek azért, hogy használhassák a járművüket. Most egy részük egy ultimátumot, nem mehetnek autóval. Kárpótlásul, átmenetileg kapták ezt a lehetőséget. Nem értem, miért fáj ez neked.
2017. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%

Az lenne a jó, ha a forgalmival annyian utazhatnának ingyen, ahány személyes az autó, amire a forgalmi érvényes.

Milyen már az, hogy utazik egy négy tagú család a buszon, a papának nem kell jegyet venni, ő utazhat a forgalmival, de a család többi tagja csak jeggyel utazhat, pedig, ha autóval mennének, még a szomszéd is beférne...

:-D

2017. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem így korrekt.

Gondolom nincs autód, nem tudod mennyi pénzt visz el.

Ha már fizetik a nem kevés adót, stb.-t az autóra, akkor nehogy már ne használhassák és még a méregdrága jegyet is meg kelljen venni. Főleg úgy, hogy nem is lehet előretervezni, hogy meddig kell, így a bérlet kilőve.

De egyébként ez miért nem etikus és miért fáj neked?

2017. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
56%
Osztom az előttem lévő három véleményt. Az mennyire etikus, hogy szó szerint majdnem megfulladok ha egy BKK busz mögött megyek át? Jobban füstöl mint egy 20 éves Suzuki Swift, az tuti!
2017. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
37%

Még ha ingyen lehet, se megyek a tömegnyomorba köszi!

Csak az utas lett több a jármű nem. Vagy nem számottevő.

Nem érne meg egy tömegtől összeszedett kórság egy tömegközlekedést nekem..

2017. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

# 1


Súlyadó már nincs is, szóval már elméleti szinten sem azért fizetnek adót az autósok, hogy ők mehessenek az utakon.


Budapesten milyen útdíjat fizet bárki? Az M0-on most is lehet menni, máshol meg nincs útdíj!


# 2


Adót azért fizetünk, mert kell, ellentételezést nem várhatunk cserébe! Ezzel az erővel nekem is több jogom van bármihez, mert több SZJA-t fizetek, mint aki átlagbért keres. Én hol kapom meg a többletjogokat? Aki meg mondjuk munkanélküli, az meg ezen az elven meg sem szólalhat, hiszen nem fizet elég adót?


Nekem azért fáj, mert akik az év 365 napján tömegközlekedéssel járnak, azok kifizetik a viteldíjat. Míg akik egész évben kvázi élhetetlenné teszik a várost a füstölgéssel meg az általuk okozott dugókkal, azok hirtelen ingyenességet kapnak a semmire.


# 3


Persze, logikailag ez lenne a megfelelő, csak már szerintem eleve elcseszett az egész "forgalmival ingyen" ötlet. Mindenkinek ingyen, az még elfogadható is lenne, hiszen arra sarkallná az embereket, hogy tegyék le a kocsit.

2017. jan. 25. 19:15
 8/41 anonim ***** válasza:
67%
én alig várom a hétvégét, bejárom a várost, végre megismerem Budapestet ingyen :)
2017. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
17%

#Adót azért fizetünk, mert kell, ellentételezést nem várhatunk cserébe!


Hát nem éppen kérdező..


Tudod te mennyibe kerül egy mázsa aszfalt?,

Meg hozzá a gázolaj, hogy egész nap melegen tartsd?

(főleg ebbe a hidegbe, ha vészmegoldásból kátyúznak)

2017. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
49%
Nincs súlyadó? Mióta????????????
2017. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!