Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kecskeméten a helyi buszbérlet...

Kecskeméten a helyi buszbérletet tényleg lehet használni távolsági buszon is, ha még városon belül leszállsz a buszról?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel, hogy a ladánybenei körforgalomnál lévő buszmegállóhoz akarok menni. Ott a helyi 10-es meg a távolsági buszok némelyike áll meg. Nekem van helyi, összvonalas bérletem. Felszállhatok vele egy pl Ladánybenére vagy Lajosmizsére tartó távolsági buszra, ha azt mondom a sofőrnek, hogy még Kecskeméten belül leszállok?


Csak mert én eddig azt hittem, hogy nem, de ma mondta egy ismerősöm röhögve, hogy persze, hogy de. Használható a kecsói helyi bérlet a távolsági buszokon, ha még városon belül leszállsz.



2017. febr. 28. 17:27
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

Azt nem tudom, de itt Fehérváron a helyi bérlettel utazhatsz a helyközi járatok helyi szakaszain is. Emlékeim szerint ugyanígy volt Komáromban is.

Feltételezem, hogy Kecskeméten sincs ez másképp.

2017. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

A 235-236. oldalon felsorolt járatokon igen, a többin nem.

2017. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
A legtöbb városban úgy szokott lenni, hogy helyközi buszon utazhatsz így, távolságin nem.
2017. márc. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de meg kell kérdezni!! Az a biztos!
2017. márc. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 2. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as, a távolsági busz is helyközi.
2017. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tévedés: A távolsági meg a helyközi nem ugyanaz! Régen még elég jól összemosódott, bár a vonalszám azért megkülönböztette.

De most már elég élesen elválik. Más a járatszámozás, meg a távolságira gyakran pótjegy kell.

2020. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!