Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKB-sztrájk idején jár a metró?

BKB-sztrájk idején jár a metró?

Figyelt kérdés
Pont akkor kell mennem a klinikára vonattal, jó messziről. A vonat is mindig késik, ahányszor megyek, akkor még a tetejébe a metró se fog járni? Kérjek új időpontot, az még három hónap.
2017. ápr. 2. 22:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, BKV.
2017. ápr. 2. 22:16
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Hivatalosan már BKK de igazából tökmindegy.


Én biztos nem várnék még három hónapot. Nem csak metróval lehet közlekedni. Annyit tudni egyelőre, hogy sztrájk idején legalább 66%-át kell teljesíteni a megszokott járatsűrűségnek. Tehát jár minden, csak valószínűleg tele lesz meg ritkábban jön ugye.

2017. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha halaszthatatlan ügy, végső esetben rendelsz taxit. Én nem várnék három hónapot. Amúgy valamennyi metrónak kell járnia a sztrájk alatt is, de ha mondjuk lesz 20 percenként egy, azon igen kemény tömeg várható, és nagy eséllyel fel se férsz majd.
2017. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne kérj új időpontot, mert nem lesz sztrájk.

Ha mégis, akkor a metró(is) járni fog, csak ritkábban..mondjuk 4 perc helyett 20 percenként.


nyugi, kényelmesen odaérsz, egy város (tömeg)közlekedését nem lehet lenullázni.

2017. ápr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Na azért pár dolgot tegyünk itt tisztába!


1. A BKV dolgozói sztrájkolnak majd, nem pedig a BKK munkatársai. Tehát azok a buszok, hajók, HÉV-szerelvények, amelyeket nem a BKV üzemeltet a BKK megrendelésére, mind közlekedni fognak. Ezen felül 66 százalékos teljesítményt kell adnia a BKV-nak is.


2. A sztrájk első napján vonalanként kell meglennie a 66 százaléknak, ekkor tehát csak simán brutál zsúfoltság lesz vagy mondjuk a 20 percenként közlekedő buszodra várhatsz egy órát. Azonban a metrónál biztonsági okokból kizárt, hogy vállalják így az üzemet, mert túlzsúfolttá válnának az állomások. A legutóbbi sztrájk odején csak azért járt a metró, mert a metrósok nem voltak érintettek akkor. Most azok.

3. A sztrájk második napjától már hálózati szinten kell a 66 százalék. Ekkor bizonyára már járni fog a metró, cserébe egy csomó járat egyáltalán nem indul el.

4. Taxi nem nagyon lesz elérhető, mert rengetegen akarnak majd taxizni és sok kocsi a dugókban fog állni.


Kérdező, a legjobb az, ha megoldod máshogy az eljutast. Gyere hamarabb és szállj meg valahol, gyere autóval, esetleg sétálj vagy hozz biciklit. Egyes klinikákhoz vannak viszonylag közel vasúti megállók vagy helyközi, távolsági buszállomások.

2017. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Mária utcai klinikára kell mennem, látássérült vagyok, kocsi és bringa kizárva. előző nap felmegyek, Angyalföldön meg tudok szállni, de onnan csak metróval tudok eljutni a célomhoz.

Legjobb lesz, ha halasztok. Pedig biztos jó kevesen lesznek aznap :))))

2017. ápr. 3. 22:01
 7/8 anonim válasza:

Nekem fogászatra kellene mennem 18-án munka után este, és onnan még haza is kellene jutnom, már kértem tartalék időpontot. Munkába talán még eljutok meg haza, autós kollégák segítségével, de esélytelen bármi mást betervezni.

A metróról a legfrissebb hír, hogy akár teljesen le is állíthatják, mert a tömeg miatt akár életveszélyessé is válhat. Ebbe még a katasztrófavédelem is beleszólhat.

2017. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell parázni, nem 100%-os leállás lesz, hanem 70-80. Elég szívás az is, de ha időben elindulsz, akkor odaérsz.

Max. mész taxival.

2017. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!