Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti melyik projektnek örülnétek...

Ti melyik projektnek örülnétek, illetve mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés

42-es villamos meghosszabbítása (Gloriett lakótelepig)

A fogaskerekű fejlesztése

A városi és elővárosi hajózás fejlesztése

Az 1-es villamos vonalának meghosszabbítása az Etele térig

Az M2-es metró és a H8-as hév összekötése

M1-es metró korszerűsítése és meghosszabbítása (Vigadó térig, illetve Marcheggi hídig)


Ezek a BKK jövőbeli tervei. Szerintetek melyikre van nagy szükség? Titeket melyik érint? Illetve mire lenne nagyobb szükség, mint ezekre?



2017. márc. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

1./ Az 1-es kiépítése az Etele térig

2-/ Visszaállítani a villamosközlekedést a Deák tér-Lehel tér valamint minimum a Bosnyák tér-Döbrentei tér között

3./ A 42-es meghosszabbítása

4./ Pacsirtamező utca

5./ M2-H8

6-/ Fogas meghosszabbítása

Ezek közül engem egyik sem érint, de így legalább ismét lenne egy normális kötöttpályás HÁLÓZAT, amit a 70-80-90-es években szétvertek.

2017. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az M2-GHÉV projekt nyilván óriási segítség lenne a városnak, mindenképp megvalósítandó, bár most a MÁV nagyon fúrja, holott nem is értenek az egészhez...


Az 1-es befejezése is nyilván egy nagyon fontos hálózati hiány relatíve alacsony költségű befoltozását jelentené, tehát abszolút támogatandó.


Az M1 hosszabbításaival kapcsolatban szkeptikus vagyok, a költségekhez képest kevés hasznát látom a Vigadó téri hosszabbításnak, míg Zugló vagy a Marcheggi híd felé megtoldva a vonalat nagyon el kellene gondolkozni azon, hogy mit kezdünk Rákosrendezővel és képes-e ott egy jól működő városrészt létrehozni ez az ország a jelen állapotában, vagy úgy fog kinézni az egész, mint a kormányzati negyed a Nyugatinál vagy a Határ úti csomópont.


A 42-es nem rossz, de nem látom a garanciàkat a gyors haladásra a szűk keresztmetszeteknél. Nagyon bele kellene nyúlni a város szövetébe, házsorokat bontani... ki tudja megéri-e igazán.


A fogas fontos az adott városrésznek, de nem tartom az egész város életét nagyon megkönnyítő fejlesztésnek.


A hajózásban van potenciál, de a többivel összemérhető megint csak nem egy nagy segítség a városnak, hacsak nem toljuk nagyon durván, hatalmas hajóparkkal 10 percenként öntve be a népet a belvárosba... persze ha a népet érdekli majd az egész.

2017. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
87%

1-es villamos tényleg hasznos és relatív olcsó projekt lenne.

A HÉV-ek kapcsolatát úgy alapvetően javítanám ahol lehet, ha megoldható akkor közvetlen átszállással, már az is sokat dobna a helyzeten.


Ami még hosszú távon hasznos lenne, ha lenne még több híd.Az Albertfalva híd eléggé hiányzik, azon össze lehetne kötni a 3-as és 18-as villamosvonalakat.

2017. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem a 42és érint. Itt lakok mellette. Majd gépen irok bővebben
2017. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egyik sem érint közvetlenül, de a legfontosabb szerintem az 1-es villamos meghosszabbítása lenne a Kelenföld vasútállomásig.


Az M1 meghosszabbítása a Vígadó térig a legbutább projekt, kb. 2 perc kényelmes gyaloglást váltana ki a 2-es villamos és a kisföldalatti között.


Ami hasznos lenne még, az a H6-os HÉV bekötése a H7-esbe, hogy elmenjen a Borárosig, ez egy viszonylag olcsó projekt lenne, de sokakon segítene.

2017. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
71%
M1-es metró korszerűsítése nem lenne rossz, bár tudom, hogy az az érdekesség benne a külföldiek számára, hogy milyen régi, de igazából elég kényelmetlen tud lenni csúcsidőben.
2017. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is ezeknél fontosabb lenne:

M4 BEFEJEZÉSE az eredeti terv szerint (Bosnyák tér-Gazdagrét)

M4 meghosszabbítása (Rákospalota-Budaörs)

H5 meghosszabbítása Clark Ádám tér - Szent Gellért tér - Petőfi híd budai hídfő - Budafok - Albertfalva vonalon


Hajózás? Most komolyan? :D

2017. máj. 1. 17:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Az M3 is égető, de abban bíztam, hogy a nyáron elkezdik b****ák meg. Nagy szégyen lesz az országnak a vizes vb ideje alatt... Pedig szeptemberben még azt hittük novemberben elkezdik, hát rohadjanak meg, de tényleg, hogy 2 millió ember nem számít...
2017. jún. 30. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!