Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szabhatnak ki ezekért büntetés...

Szabhatnak ki ezekért büntetést? (VOLÁNBUSZ)

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el buszozni (költözés), és a 3. eset egyszer megtörtént velem, de még ezen kívül 2 helyzetben is gondolkoztam ami felmerülhet. Ugyanis nem szeretném hogy pótdijat fizessek akármiért is.

14/f vagyok


1. eset: Felszállok, és kérek egy diák jegyet, a buszsofőr csak úgy kiadja, semmi kérdés, de ha rajtakapnak hogy kicsaltam magamnak az 50%-ost?

2. eset: Majdnem ugyanzez, csak megkérdezi az ember hogy hol van a diákom és akkor pl. azt mondom hogy otthonhagytam? Ilyenkor ha kérek teljesárút kiadják, vagy pótdijat szabnak ki?

3. eset: Ha rossz helyre adják ki a jegyet? (Ugyanannnyi ft ugyanannyi km, csak kb 1 megálló) És egy másik megállónál szállok le, miközben én egy másikhoz kértem?



2017. ápr. 11. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. eset:

Ha jön az ellenőr és kéri a diákod, mert mondjuk idősebbnek nézel ki, akkor megbüntethet igen.


2. eset:

Ilyenkor csak szimplán nem kapsz félárút, csak teljesárút. Ennyi, nincs retorzió. Bár a múltkor volt egy videó, hogy a sofőr ledobta a buszról a gyereket, mert érvénytelen diákkal akart diákjegyet venni.


3. eset:

Szintén, ha elkap az ellenőr, akkor megbüntethet. A sofőr emiatt nem fog szarozni.

2017. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így van, tudni kell, hogy a sofőr is kaphat büntetést(akár szóbeli, vagy ha rendszeresen előfordul, akkor fizetéslevonás). az első esetben a sofőrt is megbüntetik, mert nem ellenőrizte, meg téged is, mert érvénytelen így a jegyed.

a másodikkal nyilván sofőrfüggő a helyzet. van, aki nem csinál belőle ügyet, és szabályosan ad egy teljesárút, de vannak bunkóbbak, akik inkább elküldenek egy "na tudod kit próbálj átbszni" megjegyzéssel...

és igen, a harmadik esetben is az a helyzet, hogy ha tovább mész, mint a célmegálló, akkor hiába van ugyanabban a km zónában, nem érvényes.

2017. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
14 évesen hogyhogy nincs diákod, a tankötelezettség 16 éves korig tart.
2017. ápr. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha ellenőr kéri és nem tudod felmutatni, akkor megbüntet.

2. Kiadja a teljes árut. Legrosszabb esetben tesz valami kellemetlen megjegyzést.

3. Elvileg megbüntethetnek, de ha megmondod, hogy te hova kérted, lehet vitatkozni is a sofőrrel. Ha az ellenőr kicsit is belátó, akkor rájön, hogy senki nem akart itt ügyeskedni, meg a céget sem érte kár, úgyhogy valószínűleg legyint az egészre. Egyébként ez csak akkor derülhet ki, ha pont akkor kéri a jegyedet, amikor már elhagytátok az utolsó előtti megállót és az utolsó következik, amin le akarsz szállni. Szóval erre nagyon kicsi az esély.

2017. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elvesztettem és 1. óta nincs xD
2017. ápr. 12. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez esetben újat kell kérvényezned és addig is kérj ideiglenes igazolást.
2017. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!