Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jogosan büntettek...

Earth4 kérdése:

Szerintetek jogosan büntettek meg az ellenőrök?

Figyelt kérdés

Az egész a mai napon történt. A havi buszbérletem 30-km-re szól. Egyik, Szeged közelében lévő kis településről utazok immáron 2 éve minden nap iskolába. A bérletigazoló lapon úgy van feltüntetve hogy: lakhelyem-Szeged cipőgyár megálló. Tudni kell, hogy ez a megálló egyel a végállomás előtti megálló, és nekem a suli elhelyezkedése miatt ott kell ugye leszállnom, de előfordult párszor, hogy vmi miatt, a végállón szálltam fel visszafele mivel dolgom volt a belvárosban, vagy éppen úgy érte meg az idő miatt. Ma is így történt. Az ellenőrök közvetlen a végállón szálltak fel, én haláli nyugodtan, mit sem sejtve adtam nekik oda az egész bérlettartó pakkom benne mindennel ami kell ilyenkor. Erre föl oda lyukadtak ki, hogy megbüntetnek, mivel: a bérletigazoló kártyán az van feltüntetve, hogy cipőgyár megálló, nem pedig a végállomás. Tudni kell, hogy a 30 km.be benne van a végálló is, bőven. Többször is kérdeztem akik így járnak, hogy ez így ugye jól van? Sőt, számtalanszor előfordult, hogy voltak ellenőrök, ugyanígy, hogy már a végállón nézték és mindig azt mondták, hogy rendben van minden.

Ez tényleg nagyon gáz, hogy amiatt, hogy egy állomáshely nem helyesen van írva, annak fényében, hogy nem léptem túl azt a távot ami a bérletem kapacitása, képesek voltak megbüntetni, úgy, hogy ezt teljesen higgadtan ott el is mondtam nekik, ők annyit mondtak, hogy sajnálják de ez van. Holnap kell átíratnom az igazolást, és utána bemutatni az irodájukban, és 1300-at fizetni.


Ez nem is a pénzről szól, mert úgy gondolom, nem vág hanyatt, hanem a megaláztatásról, a szégyenről amit át kellett élnem a dugig zsúfolt buszon, azzal tetézve, hogy végig bámult a többi utas. Rém kínos volt.


Szerintetek megéri ezt holnap az irodájukban elregélni nekik, vagy egyszerűbb ha kifizetem a bírságot? Ti mit tennétek?



2017. máj. 4. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az igazolványon nem az a megálló volt, így jogos a büntetés a szabályok alapján. De emberileg eléggé kifogásolható, hogy egy megálló miatt megbüntetnek egy diákot.
2017. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Tudnál esetleg belinkelni egy fényképet arról a bérletről?

Szerintem érdemes bemenned és szólni, hogy ez így nincs rendben, már amennyiben a konkrét megálló nem írja felül a 30 km-t. Érdemes lecsekkolni, hogy tényleg nem léped túl a 30 km-t (Google maps).

2017. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A fényképes busz bérlet igazolványok megállótól megállóig vannak kiadva. És ahhoz veszi az ember az x kilóméteres bérletet. Az igazolvány pont azért van, hogy ne lehessen össze-vissza utazgatni több vonalon egy bérlettel.
2017. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem lépi túl, ők maguk is mondták, hogy nem. Többször is megkérdeztem, és meg is néztem.
2017. máj. 4. 22:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt holnap el fogom nekik mondani, akárki is lesz ott, de nem tartom valószínűnek, hogy bármi is lesz csinálva az ügyben.
2017. máj. 4. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Jogosan szabtak ki pótdíjat.


Azt nem értem, hogy miért egy szegedi megállóig (megállótól) van az útvonal-igazolásod? Különösen akkor, ha ugyanabban a távolság-tartományban van a végállomás is, tehát ugyanannyiba kerül a bérlet.


Ha nappali-, vagy esti tagozatos diák, vagy hallgató vagy, a lakóhelyed (település) és az oktatási intézmény (település) között, valamint a lakóhelyed (település) és a gyakorlati oktatási helyed (település) között vagy jogosult 90%-os kedvezményű bérletre.

A kedvezményről szóló jogszabály, a településen belül, nem határoz meg megállót. Miért ilyen útvonal-igazolást kértél? Ha az autóbusz (vég)állomásig szólna az igazolás, az útvonalon belül, bármelyik megállóban is fel-, illetve leszállhatsz.


Így, jogosan szabtak ki pótdíjat. Adott viszonylatra (adott megállótól adott megállóig) szól az igazolásod. Ha pl. 25 km-es bérlet kell hozzá, akkor nem utazhatsz vele Szegedről akármilyen más irányba 25 km-en belül, mert arra is ugyanannyiba kerül. Nem a távolság ár-egyezősége számít.

2017. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért addig van az igazolás, mert a suli ahhoz a megállóhoz van a közelebb.


Utolsó értem ahogy gondolkozol, de szerintem ez akkor sem fair, hiszem ki van fizetve, sőt 2 éven át ki volt fizetve,és még ellenőrök korábban mondták, hogy így mehet. Meg ha egyszer a távolságon belül van, eléggé vicces, hogy nem lehet.


De holnap ki lesz fizetve, boldogok lehetnek vele.

2017. máj. 5. 00:04
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Részükről teljesen jogos, hiszen egy olyan távra használtad a bérletet amire nem volt érvényes - függetlenül attól, hogy ez ez esetben csak egy megálló volt. Hiába van benne a 30 kilométerbe, a 90% kedvezmény nem vonatkozik arra a megállóra, csak addig ahol az útvonaligazolód szerint le kell szállnod. Szabály szerint a fennmaradó egy megállóra 50% kedvezményű jegyet válthatsz, mint diák. A legtöbb ellenőr nem szúrja ki vagy nem foglalkozik ilyennel, de ettől még így szabályos.
2017. máj. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha szabad javasolnom, ne reklamálj, mert még jobban lealáznak. Az utazási jogosultságod a bérleten feltüntetett megállók közt érvényes. Az ellenőrök nem távolságot, hanem megállót vesznek figyelembe. Ez így vín itt Budán is a Várost elhagyó vonalak esetén..


sosem az utasnak van igaza. Az ellenőrök értik a dolgukat.


Fizess, és felejts.

Én ezt tenném.

2017. máj. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Megértem, hogy ahhoz a megállóhoz van közelebb az iskola, de ettől még nem kellett onnantól kérned az útvonal igazolást.

A falunkban 3 megállója van a VOLÁN-nak. Mind a fő utcán, minden járat mindegyiken sorbamegy. Bárki leméri, hogy ki melyik megállóhoz lakik közelebb? Bármelyik feltüntethető a viszonylat igazoláson, hiszen a kiállításakor csak be kell mondani.

Ugyanígy, a városban sem méri sem a VOLÁN, sem a MÁV, hogy az iskola melyik megállóhoz van közelebb. És ha helyi közlekedést is használni kell, és egy távolabbi megállótól sokkal előnyösebb a helyi közlekedés? Te döntöd el, melyik megállótól kéred a viszonylat igazolást.

Ritkán használt távolabbi megállónál csak akkor érdemes mérlegelni, ha más tarifa határba esik. Akkor meg kell gondolni, hogy az a szakasz ki lesz e annyira használva, hogy megérje a többlet ár? De, ez a te döntésed.

Eszerint, mégsem volt szerencsés a közelebbi megállót választanod.

2017. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!