Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasúti sínek kitérőinél már...

A vasúti sínek kitérőinél már rendesen van 120-as kitérő is?

Figyelt kérdés

A fővonalak 120 km/h sebességűek de,ha ka a vonat egy kitérőt,hogy át kell menni egy másik vágányra,akkor le kell lassítani 40-re és 40-el kitérni a váltón,mert 50-el simán kicsapódna,kisiklana.


Viszont amióta egyes vasútvonalakon lecserélték a síneket uic 60-as sínekre ami bírná a 160km/h-t is,ezeken a helyeken a vasútállomásokat is felújították,a vágányhálózatot is teljesen átépítették új sínből és ezeken a helyeken már van 80-as kitérő is,ami azt jelenti,hogy a váltó úgy van megcsinálva,hogy 80-al kitérhet a vonat. Ilyen van sok felújított állomáson.


Én viszont azt vettem észre,hogy Szajol állomáson van még 100-as kitérő is,mert Szolnok felől mikor utaztam Békéscsaba felé multhéten, Szolnok -Szajol között 120-al mentünk és csak 100-ra fékezett le a vonat Szajolban és úgy tért át az 5. vágányra ami már a lökösházi vonal és utána vissza is gyorsított. Mindig látom a telefonon letöltött alkalmazásból.az aktuális sebességet.


A kérdésem: a 40,80,és 100 km/h- haladó kitérőkön kívül létezik 120-as kitérő is?


Ami azt jelenti,hogy nem kell a vonatnak 120-ból semmit fékezni,hanem olyan a váltó,hogy 120-asra van megcsinálva.


Létezik ilyen?



2017. máj. 5. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

40-nel

50-nel

120-szal

2017. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezhet, de hogy nálunk van-e ilyen az passz.
2017. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát...

Azt elfelejtettem odaírni,hogy Magyarországi vasútra értettem a kérdést.

2017. máj. 6. 01:04
 4/5 anonim válasza:

Ha van, az 1-es vonalon lehet ilyen.


Nyugat-Európában 200 km/h-val járható kitérő is van.

2017. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 120-as felújításnál is telepítettek néhányat, például Mezőtúr és Nagylapos között is nagy sebességű kitérő van, csak azt nem tudom mennyire nagy sebességű. Majd ha legközelebb arra járok megnézem, hogy a kitérő előtti jelző kiegészítő tábláján hány vízszintes fény van :)
2017. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!