Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem lenne jobb a metró üzemide...

Nem lenne jobb a metró üzemidejét egy kicsivel kitolni és a villamosok pedig egész éjjel közlekednének?

Figyelt kérdés
Szerintem a 23:30 körül induló utolsó járat túl korai (most ezt így átlagolva mondtam a 4 metróvonalat összevonva) Mondjuk hogyha 0:50-kor menne el az utolsó metró. Szerintem akkor nem lenne az a rohanás az utolsó metróhoz hogy vajon elérem-e vagy nem illetve az éjjeli felszíni közlekedést és kicsit megkönnyítené, ebből adódóan később kéne a szinte lassúmetróként közlekedő éjszakai buszokat indítani. Így nem lenne annyi zaj a kor éjjeli időszakban. De arra is gondoltam hogy non-stop járna a metró és lenne például úgy mint a 6-os villamosnál, hogy minden páratlan héten pótló közlekedne helyette éjjel. Mert ugye tudjuk, hogy a metrót valamikor karban is kéne tartani. A villamosok non-stop közlekedhetnének. Vagy külön éjjeli villamosokat létrehozni például 400-499 számozással. Amik szintén úgy mennének mint az általam fent említett lassúmetróként közlekedő éjjeli buszok. Ti mit tartotok hasznosnak azok közül amiket fentebb leírtam? Esetleg vannak más ötleteitek is?

2017. máj. 8. 23:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, valóban talán van értelme.De a metró hülyeség ahogy van éjszaka! Egy busz éjjel jól halad szerintem, jobban lefedi a várost is.

A napi karbantartást meg el kell végezni a pályán.De azért az éjszakai buszozást is csak ott engedném meg ahol valóban használják is.5 emberért felesleges.Az éjszakai buszozásról meg annyit hogy én nem a forgalmas utakra gondoltam, nyílván a belvárosban van értelme, de pest külterületén felesleges üzeneltetni.

Vidéken ezért nincs 6 óra után busz, max csak helyközi, azért a 2 emberért felesleges buszt indítani.

2017. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!