Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 90% os bérletet (máv, volán,...

90% os bérletet (máv, volán, bkv) hol lehet igényelni? Én migrénes vagyok de már olyanrol is hallottam hogy allergiával kapott valaki meg nagyon enyhe asztmával.

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyan? Én allergiás vagyok, és nem jönne rosszul egy 90%-os bérlet.. Ehhez orvosi papírok kellenek?
2010. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

90%-os menetjegy díjkedvezményre jogosult


a) a nyugdíjasok kedvezményére jogosult személy, ha két 50%-os utazási kedvezmény összevonásával ezt a kedvezményt választja, továbbá az évi 16 kedvezményének felhasználása után további két alkalommal (a kedvezményes utazás feltételei azonosak az 50 %-os kedvezmény feltételeivel),


b) az a vak személy, aki a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségek érvényes arcképes igazolványával rendelkezik vagy a vakok járadékában részesül és ezeket igazolja, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője,


c) az a hallássérült személy, aki a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének érvényes arcképes igazolványával rendelkezik és ezt utazáskor felmutatja, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője,


d) az a személy, aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, ennek igazolásával, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője,


e) az 1998. évi XXXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesülő személy, ennek igazolásával, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője


f) a szülő(k) és a vele (velük) együtt utazó legalább 3 gyermeke(ük), ha a gyermek 18 éven aluli, vagy 26 éven aluli és érvényes nappali tagozatos diákigazolvánnyal rendelkezik, vagy életkorától függetlenül akire munkaképtelenség folytán magasabb összegű családi pótlék jár és ezt a kifizetőhely igazolja,


g) a sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló a lakóhelye (tartózkodási helye) és a közoktatási szolgáltatást nyújtó közoktatási intézmény, korai fejlesztést, illetve fejlesztő felkészítést nyújtó intézmény székhelye (telephelye) között - az említett intézmények igazolása alapján,


h) a nappali, illetve szakosított szociális ellátást nyújtó intézmény bentlakója, vagy oda rendszeresen, illetve esetenként bejáró gondozottja - az intézmény igazolása alapján - a gondozott lakóhelye (tartózkodási helye) és az ellátást nyújtó, illetve a bentlakásos intézmény székhelye (telephelye) között,


i) a g) és h) pontban meghatározott tanuló (gondozott) legfeljebb két kísérője (szülő vagy megbízottja) az intézmény székhelye és a tanuló (gondozott) lakóhelye közötti utazás során, ha az intézmény igazolása szerint szükség van a kíséretre (az intézmény a tanuló /gondozott/ igazolványához az utazásnyilvántartó-lapot, illetve a betétlapot kiadta),


j) a h) pontban meghatározott gondozottat meglátogató személy (esetenként csak egy személy) az intézmény székhelye és a látogató állandó lakóhelye között az intézmény igazolása alapján,


k) az az álláskereső, aki a Munkaerőpiaci Alapból vagy Európai Uniós forrásból támogatott képzésben vesz részt - lakóhelye (tartózkodási helye) és a képzés helye között, a munkaügyi központ kirendeltségének igazolása alapján,


l) a gyermekotthonban nevelt gyermekek legalább 3 fős csoportja és az őket kísérő 2 nevelő a gyermekotthon által az utazás napjára kiállított utaslista alapján; 10-nél több gyermek együttes utazása esetén 10 gyermekenként további 2 fő jogosult a kedvezményre,


m) legalább 10 főből álló óvodás csoport tagja és 10 gyermekenként 3 fő kísérő az utazás napjára kiállított utaslista alapján,


n) évente 4 menettérti alkalommal a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII törvény 8. §-a (3) bekezdésének a) pontjában meghatározott 6. és 65. életév közötti személy, valamint évente egy alkalommal a 8. §-a (3) bekezdésének b) pontjában meghatározott 18 éven aluli személyek legalább10 személyből álló csoportja tagjai és két kísérőjük (a csoportos utazást szervező előzetes bejelentésével), a "Magyar igazolvány"-uk illetve a "Magyar hozzátartozói igazolvány"-uk felmutatásával.

2010. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És természetesen a bérletnek ugyan ezek a feltételei.
2010. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hellosztok válasza:
pedig kajak én is úgy tudom hallottam olyat hogy liszt érzékeny ség miatt kapott meg aszma beteg ozt közbe iszik meg discozik a kölyők ozt fel szál a buszra muttatja a 90 es kártyát ozt ingyen utazik
2013. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom, de o. társam meg barátnőmnek van ilyen 90%-os menetjeggyel való utazásra jogosító kártyája (bármikor bármennyit utazhat vele, plusz vihet magával 1 főt is), asztmásak, de nem volt sose rohamuk, plusz az o. társam még cigizik is azt asztmájára... Meg a diszlexiás o. társaimnak is van ilyen kártyája.
2013. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kártyát orvos írja fel, ha úgy ítéli meg. Menjetek el és nézessétek meg magatokat, hátha kaptok.
2014. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom így későn már nem nagy segtség, de hátha valakinwk igen!:) Glutén érzékenyek, cukorbetegek egyaránt kapnak:) másról nem tudok nyilatkozni
2020. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!