Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért engednek állatokat...

Miért engednek állatokat felvinni a buszokra?

Figyelt kérdés
Nem értem mi szükség van arra, miért olyan elengedhetetlenül fontos hogy valaki kutyával utazzon a buszon. Pedig gyakran előfordul. Bezzeg lovat nem engedne a sofőr felvinni gondolom ha valaki azt akarná utaztatni a buszon
2017. máj. 18. 08:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Azért ne hasonlítsunk össze egy lovat meg egy kutyát. Gondolom ha a kutya ló méretuű lenne akkor nem vihetné fel a gazdája. Gondolom azért viszik fel, mert messzebb van dolguk és nincs annyi idejük/energiájuk, hogy addig elsétáljanak.
2017. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Te hogy vinnéd a kutyádat a 8km-re lévő állatorvosi rendelőbe beasatni neki az oltást, ha nincs autód?
2017. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Pont azért, amiért az összes többi ember: Eljutni A pontból B pontba. A kutya nem hátas, ezért nehéz lenne vele elkutyagolni pl. 10 km-t.

Hogy ezzel mi is a bajod nem értem: A kutya nem ragasztgat rágógumit az ülés hátuljára, nem hagyja ott begyűrve a használt papír zsebkendőt az ülés között, nem teszi fel a lábát a szemben lévő ülésre, hogy összepiszkolja, és hogy esetleg más nehogy leülhessen, nem firkálja össze az ablakot, és nem fordítja el a fejét, ha meglát egy kismamát vagy egy öreg nénit, mivel nem is foglal el ülőhelyet. Akkor most mi a problémád?

2017. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
96%

Nekem gyakran kellett a negyedik kerületből a tizenharmadikban levő állat klinikára vinnem sajnos a kis kutyusomat. És inkabb szálltam fel egy buszra, mint sétáltam le azt az ot kilométert. Remelem nem gond. :) Nem tudhatod, hogy miért és hova mennek, így szerintem nem is kéne ezen pattogni főleg, hogy nem hiszem, hogy sok vizet zavarnak. :)

És ahogy az előttem szóló mondta, egyértelműen nem fognak felengedni egy olyan állatot, ami kicsit is veszélyt vagy problémát okozhat az utasoknak. Mind méretéből, mind bármiből adódóan.

2017. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy szabad szállítani kutyát, középen ott a kijelölt hely. De mint előttem írták, a hajléktalanok, a mentálisan sérültek az igazi veszélyforrás. Több milliós kárt okoznak évente.


Szóval melyik állatra is gondoltál pontosan?

2017. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Ez diszkriminativ eljárás. Meg kell szavaztatni hogy ne állatokkal keljen együtt élni. Menjenek taxival, jó magas felárért.
2017. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem engednek minden állatot, nem engednek tigrist, elefántot, okapit, gnút, kengurut, oktopust (esetleg pórázon), zsiráfot, borneói nagyorrú majmot, fekete-vörös elefántcickányt, tatárantilopot (más néven szajgát),dugongot (más néven villásfarkú tengeri tehenet),

és még sok állatot.


Furcsa és rossz gyakorlat, hogy tetűt felengednek, fejen és ruhán, holott azt ketrecben, pórázon, szájkosárral sem engedném.

2017. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"Nem értem mi szükség van arra, miért olyan elengedhetetlenül fontos hogy valaki kutyával utazzon a buszon."

Hát, igen.

Akinek nincs kutyája vagy van autója, annak ez érthetetlen.

Amúgy neked miért olyan elengedhetetlenül fontos buszon utaznod?

A kutyára még szájkosár is kötelező, akkor az idegbeteg vandálok miért nem csak megbilincselve szállhatnak fel?

A kutya nem piszkít a járművön, az emberek szemetelnek, a csöves még szanaszét is hugyozza.


A legrosszabb ami történhet, hogy kicsit nyálas lesz a padló, ettől némelyik jármű csak tisztább lesz. :D

2017. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha jobban megnézed, elég szigorú feltételek mellett engednek csak fel háziállatokat (= emberhez szokott élőlényeket) a közösségi közlekedési eszközökre. Embereknek például nem kell póráz és szájkosár, holott igen gyakran jól jönne. :)


Mellesleg meg 25-30 évvel ezelőtt teljesen mindennapos volt a legvarosiasabb környékek kivételével a kisebb haszonállatok (szárnyasok, olykor malacok) szállítása a tömegközlekedési eszközökön, ahogyan az irtó büdös pálpusztai sajtot is vonaton vitték a kofák a piacra. Magyarán szállítottak mindent, ami csak büdös lehet vagy piszkol. És túlélték.

2017. máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én egy ideig buszvezető voltam egy keleti országban. Ott bizony a kecskét, birkát az ölébe ültette a versenyző, és úgy utazott a tömött buszon.Senkit nem érdekelt. Dohányoztak, magok héját köpködték.


Itthon utazni maga a csoda, boldogság.

2017. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!