Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy mozdonyvezetőn mit lehet...

Egy mozdonyvezetőn mit lehet csesztetni, mikor egyedűl van, nincs ott a főnök?

Figyelt kérdés

Mozdonyvezetőnek készülök.

Van mozdonyvezető ismerősöm villanyos mv. Debreceni vontatási főnökségnél volt,és itthagyta Debrecent,elment inkább Pestre

dolgozni,és inkább feljáj Pestre.

Kérdeztem tőle,hogy miért ment Pestre dolgozni és ő erre azt mondta,hogy Pesten jobb és ott nem cseszegetik az embert. Azt is mondta,hogy megunta a hosszú utakat,mert Debrecenben mikor anno dolgozott,akkor hosszú utakat tett meg ,mert Pestig kellett menni meg vissza,de volt,hogy Debrecentől csak Ceglédig kellett menni esetleg Nyíregyházára,ritkán Záhonyba de legtöbbet Pestre vezetett. Nem szerette. Jobban szereti Pestet,mert ott a nyugatiból induló vonatokat vezet és rövid utak vannak ,csak Vácig,Szobig,Ceglédig stb ,de ott van ,hogy háromszor megjárja egy szolgállatban Vácot. Ez neki jobb,mint Debrecenből felvezetni Pestre meg vissza.


Én nem értek egyet vele csak nem mondtam neki.


Számomra az fárasztóbb lenne egy 12 óra 45 perces munkaidőben,hogy háromszor megjárni egy várost. Inkább megjárom Debrecenből Pestet ami nagy táv de egyszer. Nekem viszont ez lenne jobb ,dehát nem vagyunk egyformák.


Azt viszont nem értem,hogy az egyik ok amiért felment Pestre az,hogy ott nem "csesztetik" az embert.


Egy mozdonyvezezőt ,hogy lehet csesztetni,mikor ő a munkaideje alatt egyedűl van?

Nem olyan mint egy gyárban vagy üzemben,hogy minden órában ott terem a főnök.


Én a mozdonyvezetők munkaidejét úgy képzelem el,hogy bemegy a telephelyre a mozdonyért és akkor találkozik a főnökkel meg,ha végez,sőt van mikor ki sem kell a fűtőházba menni,mert jön a vonat pl. Záhonyból ,megy tovább Pestre és az állomáson van vezér váltás,ilyenkor nem is találkozik a főnökkel. Vezetés közben pedig egyedűl van,nincs ott a főnök,mégcsak kollégák sem. Max a főnök gps-en figyelheti,hogy betartja -e a sebességet,stb. De nincs ott.

Ezek után nem értem,hogy egy vezért hogy lehet csesztetni a főnöknek.


Vagy ezt csak azok a vezérek tudják akik már benne dolgoznak néhány éve?



2017. máj. 25. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

1000 féle képpen lehet cseszegetni az illetőt, nem csak úgy, ahigy képzeled...

Beszólások, alaptalan rágalmazasok stb...

2017. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Például a munkarend variálásával, szabadidő minél kevesebb, rengeteg várakozás, éjszaka csövezés valahol, ha éppen nincs bent még a gép, ezek inkább közvetett cseszegetési módok, de vannak
2017. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt imádom mikor éjjel lenne 2-3 órám pihenni, és felvigyázó kitalálja, hogy elő kéne készíteni valamelyik gépet... Ha kellően szerencsés a dolog még jól hátul is van a gép, ha Bz akkor melléket rátenni, aztán hopp el is ment egy óra ami hivatalosan pihenő lenne.


Bár ez ezzel jár, hosszú utakkal nincs kifogásom semmi, inkább jobb kedvelem mint a sok " üresjáratot " mikor két menet között van két óra malmozás például.

2017. jún. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!