Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy veszek így jegyet az...

Hogy veszek így jegyet az automatából?

Figyelt kérdés
A és B között szeretnék menni, Pesten kell átszállni, és mindenáron Kelenföld felé akar jegyet adni, amikor a Déliből indulva jóval olcsóbb, ugye a pályaudvarok egy állomásnak tekintése miatt. Az automatán nincs "Budapesti fejpályaudvaron át" lehetőség, és ha beírom mindkét pályaudvart (Nyugati, Déli), akkor nincs találat. Így hogy tudom megvenni normálisan a jegyet?

2017. júl. 23. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Automatából jó eséllyel sehogy, de nyilván van jegypénztár, ahol vannak emberek, akik tudnak ebben segíteni.
2017. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Veszel egy A-Budapest és egy Budapest-B jegyet.
2017. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan honnan és hova szeretnél utazni?
2017. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 ez mondjuk igaz, bár valamiért nem igazán szeretem pénztárban venni


#2 ez is egy opció, de az ár úgy jóval több


#3 Debrecenből Pécsre, Budapestről a Balaton felé közlekedő bagolyvonattal

2017. júl. 23. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, neked hogy jön ki a matek?


Az lehet, hogy a fejpályaudvarokat egy állomásnak tekintik, csak ugye a fejpályaudvarok között neked kell megoldanod a közlekedést, ráadásul a fejpályaudvarra eljutni is plusz távolság lehet. Gondolom Kőbánya-Kispest - Kelenföld irányú ajánlatot kapsz, így azon a távon elvisz a vasút, és annyival több kilométer. Na de ez a táv csak 13 km, míg Kőbánya-Kispest - Nyugati 11 km, Déli - Kelenföld 3 km, tehát nekem úgy tűnik, hogy fejpályaudvarokon át +1 km-re többet kell utaznod, és nem megoldott az átutazásod sem.


Szóval lehet, hogy én félreértek valamit, de nem látom be, miért járnál jobban, ha a Déliből indulnál.

2017. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

[link]

[link]


itt van a két út, a MÁV szerint egy 500+ km-es út olcsóbb, mint egy ~200 és egy ~300 km-es összege, míg a helyi járaton a jegy így is úgy is kell, tehát ugyanannyit dob az áron

2017. júl. 24. 18:50
 7/7 A kérdező kommentje:
természetesen a második esetben sem utaznék feltétlenül végig, a csatlakozás úgy eléggé kétséges, de árban mindenképp nagy spórolás lenne
2017. júl. 24. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!