Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁK kártya hány éves korig jár?

MÁK kártya hány éves korig jár?

Figyelt kérdés
Chron-beteg vagyok. Olvastam egy embert, aki asztma miatt 20 éves korában is használta, de én akkor már egyetemen leszek és akkor elvileg már nem jár. Vagy hogy van ez?

2017. aug. 5. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt annak a részére állítanak ki, aki után, vagy aki részére magasabb összegű családi pótlék kerül megállapításra, illetve aki fogyatékossági támogatásban részesül.


Magasabb összegű családi pótlék a tizennyolcadik életév betöltéséig adható, az 1. mellékletben felsorolt betegségek esetén: [link]


Fogyatékossági támogatás 18. év felett adható. A támogatás okait és az igénylés módját itt elolvashatod: [link]

2017. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De régi kérdés! De hátha még aktuális. Én 1977-ben születtem, és most 2021-ben 44 éves vagyok. És tartós betegség miatt mai napig kapom az emelt családi pótlékot. És igen van érvényes M.Á.K. kártyám most is! Tehát nem csak 18 éves korig jár. Jár az 44 évesen is sőt 99 évesen is!
2021. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gozom sincs . A haziorvo szent nekem nem . Bal fre suket , romberg instabil , tartos betegseg , kettos latas , migrén , asztma , szemzav kmn ennel tobb az már kóma . Tiborcz , boros bánk , nacsa , gaudi , budaházi , ottokar ,zsozso ,
2023. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!