Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A budapesti tömegközlekedési...

A budapesti tömegközlekedési járműveket miért olyan kis teljesítményű klímával szerelik?

Figyelt kérdés

[link]


29-30 fok klímával?

Mi ez?

Túl kicsi teljesítményű klímát tesznek rájuk.



Én egyszer nyaraltam Abu Dhabiban (Egyesült Arab Emírségek),ott aztán tényleg baromi meleg van, van tömegközlekedés, hasonló buszok (MAN), mint nálunk, utaztam is velük.Érdekes módon, ott dolgozott a klíma benne.Pedig sokkal nagyobb különbséget kellett leküzdenie, mint Budapesten.

Talán mert nem olyan kis teljesítményűt tesznek bele, mint ami a svájci klímához jó, amikor max 27 fokból kell 23 fokot csinálni?


Egyébként légfüggönyök is léteznek, kis kivitelűek is, amik buszra/villamosra felszerelhetőek lennének, így az ajtónyitogatás nem melegítené/hűtené a belső teret.


2017. aug. 5. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsóbb.
2017. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#

Ez nem érv.

Ha olcsó de egyben sz_r is, akkor sokat nem ér.

Én többek között ezért használok csak autót,még Budapesten is.

Pár perc alatt lehűti a belső teret a klímája.


A tömegközlekedési szolgáltatás rendkívül alacsony minőségű.

2017. aug. 5. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értek egyet vele, de a bkv-nél, ahol arra se telik, hogy a régi buszokat lecseréljék, vagy hogy a 3-as metrót felújítsák, ez a fő szempont.
2017. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az év legnagyobb részében áll. Nagyobb a súlya, jobban terheli a buszt..

Erre a pár napra meg elég.

Abu Dhabiban meg egész évben kell.

2017. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg ezt a két országot felesleges össze hasonlitani.
2017. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért kezdjük ott hogy az Emírségek némileg más világ. Annyi pénzük van, hogy nem tudják már mire költeni.


Másrészt 29-30 fok egyáltalán nem rossz ha hozzá vesszük hogy az elmúlt napokban 4-8 óra között 38 fokos meleg volt, ami extrém melegnek számít és ezt egy olyan járművön mérték aminek pár percenként nyitják-zárják az ajtaját. Az év pár napja miatt meg nem gazdaságos jelentősen túlméretezni a klímát.


Na meg komfortérzet szempontjából optimálisabb a kisebb eltérés. Lehetne 23 fok is, de az már 15 fok különbség, ahogy felszállsz úgy érzed megfagysz, leszállásnál meg gutaütést kapsz a hirtelen melegtől. Aztán akkor azon menne a cirkusz hogy mindenki megfázik.

2017. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Kezdjük ott, hogy nagyon egészségtelen, ha a külső hőmérséklethez képest 4-5 foknál nagyobb az eltérés, mert nehezen alkalmazkodik a szervezet ekkora különbséghez. Megfázhatsz vagy rosszul lehetsz tőle, főleg, ha épp nem egy huszonéves terminátor vagy. Magyarul 38 fokos külső hőmérsékletnél még a Solarison mért 29 fok is durva.
2017. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

08:03 "Kezdjük ott, hogy nagyon egészségtelen, ha a külső hőmérséklethez képest 4-5 foknál nagyobb az eltérés"


Nálam a lakásban 34 fok van, mikor kint 38, akkor az az ideális, az a tökély? Mert az megy klíma nélkül is, de biztos én vagyok rosszul összerakva, mert meg akartam pusztulni odabent.

Ja, és ha kint 10 fok lesz, akkor ne fűtsem 15 fok fölé a lakást sem, mert hű de egészségtelen lesz kimenni? És ha mínuszban lesz 10 fok? :)

2017. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"17:52"


Bírom az ilyen embereket, akik csak azért félremagyarázzák a másik válaszát hogy utána jól beleköthessenek...


A lakás egy teljesen más téma, ott huzamos ideig tartózkodsz, míg egy tömegközlekedési eszközön átlagban 10-30 percet utazol, de a Pesti közlekedésben nem ritka az 1-2 megállós utascsere sem.

2017. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!