Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti jegy ára?

Vasúti jegy ára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet volt már hasonló kérdés, én nem találoztam vele. Ha volt, akkor bocsi.

Online szeretnék jegyet venni. A kérdésem a következő: ami a menetrendnél fel van tüntetve ár, az a végösszeg? Beletartozik az IC pót és helyjegy, vagy azt külön kell rászámolni?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 10. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a végösszeg, abban már benne van minden pótjeggyel, helyjeggyel, ha kell.
2017. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2017. aug. 11. 01:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából (!) a végösszeg. Bizonyos időszakokban minimum egy napos elővételben olcsóbb az IC pótjegy, mint az indulás napján vásárolva. Ezen kívül az online jegyek 3% kedvezménnyel vehetők meg. Továbbá telített IC vonatoknál előfordul, hogy légkondi nélküli kocsiba kapsz már csak helyjegyet, akkor olcsóbban utazol, de ez csak az utolsó kb egy órában derül ki.
2017. aug. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sosem vettem még igénybe az online jegyvásárlást, pedig aránylag sokszor utazom vonattal. Mióta kiderült, hogy el kell utaznom, nem voltam vonattal semerre, ráadásul a településünkön nincs is jelen a vasút, ezért kérdeztem meg itt.

Gondoltam előre megveszem a jegyet most, mivel semmiképp sem szeretném megkockáztatni, hogy esetleg a sor miatt nem érem el a vonatot. Plusz abban is reménykedem, ha egy héttel hamarabb veszem meg a jegyet, helyjegyet, akkor lesz helyem biztosan. Nem szeretnék 200km-t végigállni. Hallottam a 3%-os kedvezményről is, ezért is választottam ezt a módszert. Nem sok,de ennek is örülni kell, hogy egyáltalán van:).

Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld! :)

2017. aug. 11. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!