Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesti bérlet és MÁV...

Budapesti bérlet és MÁV bérlet összevonása létezik?

Figyelt kérdés

Idén felköltözök Budapestre és Budapesti bérlet és Máv bérlet is fog kelleni mivel hétvégenként haza fogok járni( vidékre).

Az lenne a kérdésem, hogy milyen formában tudok a legolcsóbban kijönni bérletvásárlás terén?

Azt láttam, hogy Budapesti bérlettel Budapest közigazgatási határán belül is feltudom használni, de mivel nálam a vidék, azaz a haza kb 56 km-re ezért fordulok az internet népéhez, hogy hátha van valamilyen olcsóbb módszer amiről nem tudok, esetleg bérlet összevonás vagy valami..

Diákként írom e sorokat, ezért nem tudom, hogy működik az ilyen...

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 27. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Na ez kicsit összetett kérdés.. De átdobom a kérdést paromnak s majd segit..
2017. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem létezik.

Venned kell egy Budapest-bérletet és egy helyközi bérletet Budapest közig-határától a lakhelyedig.

2017. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi olyan összetett ezen.


Teszem azt Gödöllőre jársz majd haza. A Budapest bérleted érvényes Budapest határáig - egész pontosan az utolsó Bp-i megállóig - és az utolsó megállótól veszel egy MÁV bérletet vagy ha olcsóbb akkor jegyet a célállomásig.


A BKV bérlet helyjegyes és IC vonatokon nem érvényes, erre figyelj illetve csak másodosztály.

2017. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van 2fėle..1. Csatlakozó bérlet. Ez pl a fehérvári vonalon tetenyliget s fehérvár között érvényes.. De ez gyorsvonaton nem érvényes. De a 2.fėle az érvényes. De akkor déli kelenfold kozott kell megváltani a bérletet..bérletet csak lakhely s iskola között valthatsz,ill gyakorlati hwly között.. Ehhez igazolás kell. (Első.)
2017. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. :)

Kelenföldön van az albérletem, és onnan Tatabányára járnék haza. Ha helyileg pontosan akarja az adatokat.


Amúgy nem tudom, hogy mivel ez kommentbe megy, nem tudom mennyien fogják látni, de Budapesti bérletet olyan diákigazolvánnyal is kilehet váltani, amin vidéki iskola neve szerepel?

2017. aug. 27. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:
5: igen, a BKK bérletnél mindegy, hol van az iskola (mondjuk nem világos, hogy lehet vidéken, levelezősöknek nem jár diákbérlet). A MÁV bérlet szerintem bukta, ott szerintem marad a félárú jegy.
2017. aug. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi (pl. Budapest) berletnél mindegy, hol van az iskola, de csak nappali vagy esti lehet, levelezős nem. Helyközi bérlet az csak a lakhely és az iskola között jár, és az sem lehet levelezős. Levelezős diákkal csak a félárú jegy jár, és az is csak a lakhely és az iskola között. Amúgy, azt írod, hétvégi hazautazáshoz kell a bérlet. 4 oda-vissza útra a félárú jegy kb. egy árban van a diákbérlettel.
2017. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem mert szar a máv
2017. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!