Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a déliből megyek a nyugatib...

Ha a déliből megyek a nyugatiba akkor átszállójegy vagy vonaljegy kell?

Figyelt kérdés
Megyek én a nővérem és anya akkor valamelyikből kell 3-at venni igaz?

2017. szept. 10. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vonaljegy.

A metrókon való átszálláskor nem kell új jegy.


De mehettek 4-6-ossal is a széll kálmánról.

2017. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nyilván mielőtt felszállok a 2-es metróra kilyukasztja a gép vagy rányomtat és amikor leszállok a Deákon és átmegyek a 3-ra akkor újra kell lyukasztanom vagy már nem kell akkor?
2017. szept. 10. 23:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell, nincs is hol.
2017. szept. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A metrók közti átszálláshoz elég egyszer érvényesíteni a jegyet. Lyukasztó már buszokon is ritka, a metróban egységesen érvényesítő készülék van, ami egyrészt rányomtatja az érvényesítés helyét és idejét, másrkészt kicsíp a jegyből egy kis darabot.

Ezt aért teszi, hogy ne lehessen újra használni.

Kétszer is átszállhatsz, amíg egy irányba utazol. Mostani utadon a Deák téren szálltok át.

De ha mondjuk Kelenföld-Kálvin-tér-Nyugati útvonalon mennétek, akkor is elég az egy jegy, két átszálláshoz.

Csak akkor kell másik jegy, ha pl. a Deákon kiszálltok egy kávéra, s mentek vissza a metróba.

Meg visszafelé sem érvényes. Pl. Déli-Deák-Déli útvonalon már nem elég egy jegy.

2017. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És szerintetek átérek ha 15:20-kor beérek a délibe veszek metrojegyet és 16:20-kor indul a Nyugatiból a vonat 1 óra alatt jegyvétellel egy pénteki napon át lehet érni?
2017. szept. 11. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Miért állnál 2X sorba vonatjegyért?

A kiinduló állomáson megveheted a célállomásig a jegyet. (Szerintem)

2017. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bőven át lehet érni. Kb. 20 perc a menetidő.


Egyébként igen, ha például Fehérvárról mész Vácra, akkor simán megcsinálhatod, hogy veszel egy Székesfehérvár - Vác vonatjegyet és akkor Pesten nem kell sorban állni.

2017. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én metrojegyvételre gondoltam
2017. szept. 11. 22:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi a metró jegyet kifelejtettem, vonatjegyre gondoltam csak, hogy Pesten is sorba akartok állni vonatjegyért.

De szerintem akkor is bele kell férnie 1 órába.

2017. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A metrónál tudsz automatából venni jegyet, minden sorban állás nélkül. Hónap elején szokott helyenként a gépeknél is sor kialakulni, de máskor nem. Akkor is csak reggelente.
2017. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!