Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor kezdik meg az 1-es...

Mikor kezdik meg az 1-es villamos meghosszabítását Kelenföld vasútállomás felé?

Figyelt kérdés
Az Etele tér melyik részén lenne a végállomás? Vagy már le is mondtak erről a projektről?

2017. szept. 11. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
2017-2018-ban kezdik meg a kivitelezést a tervek szerint. Emlékeim szerint már kivitelezőt is hirdettek, ami azért jó jel. A végállomás a Somogyi út Etele út és Gyergyótölgyes utca közötti szakaszán lesz. Ide kerül át a 19, 49-es villamosok végállomása is, bár nem tudom, hogy ez része-e az 1-es projektjének, vagy csak távlati terv. A kihúzóvágányok (3 vagy 4) a buszpályaudvar és a parkoló közé kerülnek.
2017. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

2017 év vége van... Nem hinném, hogy idén még elkezdik... Bár ki tudja, nem a minőségi munka a lényeg...


Remek újabb élhetetlen 1-1,5 évre számíthatok, meg kivágják kb az összes fát a nyomvonalon

2017. szept. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

# 2


Na igen, ez egy érdekes kérdés, mi legyen a fákkal? Mert ahogy elnézem, nem igazán oldható meg a fa + villamos. A villamos meg elég fontos lenne arra a szakaszra, úgy lenne teljes az 1-es. Én is szeretem a fákat, de milyen kompromisszum lenne még itt?

2017. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Óránként több ezer ember mobilitási igényei állnak szemben a közelben lakó.néhány ezer ember parkolási igényeivel és kisebb mértékben a zöldfelület iránti igénnyel. Én komolyan úgy gondolom, hogy a villamos által az autókból átcsábítható utasok által csökkenő környezetterhelés bőven arányban áll azzal a veszteséggel, hogy azon a rövid szakaszon középen nem lesznek fák - ráadásul a fákat kötelező a közelben visszapótolni. A másik megoldás a parkolóhelyek megszüntetése, gondolom ez fel sem merült.
2017. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Megoldható lenne a Fa+villamos, de gondolom kivágják, mostanában nagyon kell valakinek a tüzifa a XI. kerületben.

Most végig 2+2 sávos az Etele út. Teljesen feleslegesen.

A fákat meghagyva ki lehetne alakítani egy parkolósávot középen (gyepráccsal). Elvérne merőleges vagy két sor párhuzamos parkoló is.

A villamosnak maradna 2 sáv, meg az autóknak is.

De biztos lehetsz benne, hogy kiirtják a fákat.

2017. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2+2 sávos, igen, ebből gyakorlatilag 1+1 sáv parkolásra van használva néhány rövid szakasztól eltekintve. Mondjuk a parkolósáv megszüntetésével pont meg lehetne oldani a villamost. Nekem valahogy nem jön ki a matek, hogy maradjanak az út közepén lévő fák és a parkolóhelyek is.
2017. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem jön ki. Vagy a fa megy, vagy a parkolók.
2017. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Komolyan nem láttatok még fás parkolót?

Csak a közelből pár példa:

[link]

[link]

[link]

2017. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2017. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

MA!!! :)

Ki jön pezsgőt bontani?

2017. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!