Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldi diákigazolvánnyal...

Külföldi diákigazolvánnyal használatba vehetem a diákkedvezményt a BKVnál és a Mávnál?

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok és a diákigazolványom teljesen eltér a Magyarországitól. Csak a nevem van rajta, a születési évem és 1-2 mondat, hogy X intézmény tanulója vagyok (persze angolul) és egy vonalkód szerűség.


Plusz a kártya túloldalán egy olyan szöveg, hogy ha valaki megtalálja a kártyát akkor X intézményhez továbbítsa STB....


Még kép sincs rajta..


Szóval jobban hasonlít egy konditerem bérletre mint egy diákigazolványra :D persze attól még érvényes, de úgy érzem minden BKV ellenőr belekötne...


Egyátalán egy ilyen kártya feljogosít a kedvezményre? vagy valamilyen EU speciáliz diákot kell igényelnem? :D


(Hollandiában tanulok)



2017. szept. 15. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Az EU-ban egységes kártya van, szóval nem is értem hogy neked miért ilyen diákod van. Elvileg ezt külön igényelni sem kellene, hanem alapból ilyet kellene kiállítaniuk a tagállamoknak, szóval...
2017. szept. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1-es: az EU-bán sincs egységes diákigazolvány. Akár iskolánként is teljesen eltérhet a formátum, adattartalom.


Kérdező: ha a szomszédos államokban élsz, akkor magyarigazolvánnyal tudsz kedvezményesen utazni. Ha EU vagy EGT tagállamban tanulsz,akkor 16 év alatt elég egy szemèlyi vagy útlevél a diákkedvezmènyhez. Efölött az adott iskola vagy àllam diákigazolványa kell. Ha az nem fényképes, személyazonosítás miatt kellhet egy személyi vagy útlevél is mellé.

2017. szept. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fenti válaszom egyébként a BKK-ra vonatkozott, a MÁV szerintem 16 alatt is kéri a diákot.
2017. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20 éves egyetemista vagyok, aki Hollandiában tanul. A 16 év alatti dolog nagyon nem vonatkozi rám :D


Amúgy így nézki ....

[link]

2017. szept. 16. 13:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne. Google első találat meg is mutatja hogyan néz ki:


[link]


Nálunk már évek óta alapból ilyet csinálnak, teljesen mindegy hova jársz.

2017. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor mire jó ez a kártya? :D Majd az egyetemen rá kérdezek, de itt szerintem csak azt tudják elmondani, hogy Hollandiában mire jogosít fel. Sokan azt sem tudják hol van Magyarország xD pedig csak kb 1000 kmre van innen...
2017. szept. 16. 15:35
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

# 5


Ez egy magyarországi diákigazolvány, sehol nincs az leírva, hogy nemzetközileg így néz ki.


Egyébként a kormányrendelet szerint bármely EGT tagállam oktatási intézményében kiadott igazolvány feljogosít a diákkedvezményre.

2017. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem és elvileg ez a kártya igazolja, hogy az intézmény tanulója vagyok plusz az egyetem könytárában könyv kölcsönzésre is jó.


Nem nagyon beszélt angolul a nő akivel beszéltem, de azt mondta, hogy elvileg semmilyen kedvezményre sem jogosít :(

2017. szept. 18. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: De azért olvasni tudsz nem? "Nemzetközi Egységes Kártyarendszer" és "European Youth Card". Annyi különbség lehet, hogy az országokban eltérő a dizájn, de a mezők, azok elrendezése és adatok fixek rajta.
2017. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: Olvasd el mégegyszer: "NEMZETI egységes kártyarendszer". Amikor kitalálták, az volt a koncepció, hogy előbb-utóbb minden magyar igazolvány így fog kinézni. Aztán jött az új személyi egészen más kinézettel, így ennek a "rendszernek" egyedül a diákigazolvány a része jelenleg.
2017. szept. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!