Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van bérletem x-y város között,...

Van bérletem x-y város között, de b városba viszont nincs. Ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szóval. Van bérletem x-y város között, de b városba nincs és b város lenne a célállomás, ahova közvetlen megy busz x városból.

Ilyenkor a bérletemet használhatom, vagy vegyek inkább jegyet a célállomásig?



2017. szept. 22. 17:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Az nem tudom számít-e, de a bérletem 25km-es. Az x-b távolság pedig 25,5km. De a bérletrw x-y van írva.
2017. szept. 22. 18:01
 2/8 MrPifta ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudjuk, hogy hol vannak, mert ha b útba esik x és y közé, akor rendben van. (Pl. Budapest-Vác bérlettel utazhatsz Gödig)

Ha nem, akkor jegyet kell venned.

2017. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Őt kérdezd

2017. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítő bérlet kell akkor vagy a buszvezetőtől/ kalauztól, ha ő is ad, vagy meg kell venni pénztárnál vagy automatában; az automaták nem feltétlenül működnek mindig, és a pénztárak sincsenek nyitva mindig. Van valami vonalhatár, most nem tudom, mi annak a neve; ja várjunk, BP-nél ott olyan közigazgatási határ van talán, és onnantól nem jó már pl a pesti bérlet, onnantól kell a kiegészítő jegy. Talán abból is van diák meg teljes áru. Esetleg megérdeklődheted a pénztárban, ha van a közeledben, vagy egy korábbi időpontot kinézel, amikor nem akarsz még menni, de a busz akkor is ott lesz, és a vezetőjét is meg tudod kérdezni esetleg; vagy ilyen piros sapis emberek a vasútállomáson ők is segítenek, az ügyfélszolgálathoz nehéz bejutni; legtöbbször foglalt a vonal, nem tudsz bejutni, viszont akkor is megy a pénzed, ha nem tudsz bejutni, nem tudják épp fogadni a hívásod, szóval szerintem azt nem igazán érdemes hívni.
2017. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*bocsi,egyszeri utazásra nem kiegészítő bérlet, elég kiegészítő jegy; de ha visszafelé is ugyanúgy mész, lehet, hogy oda-vissza szóló jegyet venni olcsóbb.
2017. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*oda-visszánál v külön oda, külön visszánál nem tudom, van-e árkülönbség.
2017. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bérletedet csak abban az esetben használhatod, ha részben vagy teljesen lefedi az útvonalat. Ha teljesen lefedi az utat, vagyis a kiindulási (x) és az érkezési (b) megálló is a bérlet érvényességén belül van (x és y között), akkor nem kell buszjegyet venned. Ha csak részben fedi le, vagyis valahol elágazik a bérletedben megjelölt útvonaltól (x és y közé eső c megállóban), akkor az elágazási ponttól (c) kell b-ig megvenned a jegyet. Ha az útirány teljesen más (x utáni első megálló különbözik), akkor végig meg kell venned a jegyet. Konkrét települések esetén jobban tudunk segíteni, de remélem, hogy ez is hasznos volt számodra.
2017. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos volt!

Végülis Veszprém(x)-Zirc(y) között van bérletem. De Borzavárra(b) megyek Zircről. Tehát használtam a bérletemet Zircig, majd oda mentem a busz sofőrhöz és kértem Borzavárig egy jegyet. Most már világos az egész. Köszönöm! :)

2017. szept. 23. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!