Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el a Zugligeti...

Hogyan jutok el a Zugligeti Libegő János-hegyi (felső) állomásához úgy, hogy közben menjünk fogaskerekűvel is és a Gyermekvasúttal is?

Figyelt kérdés

Kirándulni szeretnénk menni valamelyik hétvégén, és próbálok tájékozódni, de a budai hegyekben egyáltalán nem vagyok ismerős. Azt írják, hogy a Gyermekvasút Széchenyi-hegy megállójától rövid erdei séta a Libegő. Jó, de merre? A térkép nem jelöl semmit. Hogy tudnánk előtte / utána még a Fogaskerekűvel is menni? Úgy láttam, hogy a János Kórháztól éppen a Széchenyi-hegyig megy a Fogaskerekű, onnan Gyermekvasút. Jól látom?! Messze van egymástól a két jármű megállója?

Köszönöm, ha valaki rutinos kiránduló válaszol.



2017. okt. 11. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyermekvasúttól kb. másfél kilométer a libegő, de onnan messze van a fogas. Vissza kell menni a vasúthoz, elmenni a végállomásig, ott tudtok átszállni a fogaskerekűre.
2017. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy menjetek el a fogaskerekű végállomásáig (Városmajor, 2 megálló villamossal a Széll Kálmán tértől), azzal menjetek fel a Széchenyi-hegyre. Onnan menjetek el a Gyermekvasúttal Jánoshegyig, ahonnan kb. fél órás sétával fel tudtok menni az Erzsébet-kilátóhoz. Ki lesz táblázva az út. Ott körülnéztek, majd visszamentek a Libegőig, amivel lementek Zugligetbe. Onnan a 291-es busszal tudtok továbbmenni a Nyugati pályaudvarra, ha a Széll Kálmán tér felé mennétek vissza, akkor a Budagyöngyénél tudtok átszállni a villamosra.
2017. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy november 10-ig nem jár a fogaskerekű, csak az Adonis utcáig, ahonnan a 21-es és 21 A busszal tudtok továbbmenni a Gyermekvasút Normafa megállójáig, vagy a Svábhegyig, ahonnan jár pótlóbusz a Széchenyihegyre. A Libegő üzemideje az óraátállítás után elég rövid, úgyhogy mindenképp korán induljatok el, ha később szeretnétek menni. A Libegővel lefelé menjetek ha lehet, mert sokkal szebb arrafelé a kilátás, látni lehet az egész várost.
2017. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, éppen ezt az útvonalat sakkoztam össze én is a térképeken! ...csak azt nem tudtam, hogy nem jár rendesen a fogaskerekű... Ha ki van táblázva, az nagyon jó, meg állítólag valami kék körút jelzés mentén kell menni az erdei úton.

Mindenképpen lefelé szeretnék libegőzni, ezért is a felső állomáshoz szeretnék menni.

Köszönöm még egyszer! :)

2017. okt. 11. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!