Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A helyi járatos buszsofőröknek...

A helyi járatos buszsofőröknek van az utasokra nézve valami előírás?

Figyelt kérdés

Pl.: Testi épségükre vigyázni ?

Mai nap folyamán történt velem, hogy a busz korábban jött a menetrendi kiírás szerint 7-8 perccel. Persze én hirtelen kivágódtam a buszmegálló fala mögül, mert számomra is váratlan volt. A sofőrnek nem volt szükséges satu fékeznie, simán meg tudott volna állni. Ennek ellenére tovább hajtott és pár méterrel a buszmegállón túlment. Az utolsó ajtó előtt álltam, de ő az első ajtót nyitotta ki és szépen várta míg oda battyogok. Felléptem és már egyből nyomta a gázt nyitott ajtóval, mire én neki vágódtam az üvegnek és a lyukasztónak, utána sávot váltott.. még az ülésekkel is csókolóztam ha már az üveggel nem volt elég.. Megéri ezért panaszt tenni? Hozzáteszem nem az első eset, hogy ezen a járaton úgy beszélnek az utasokkal, mint kutyákkal, nem állt meg a busz vagy nem nyitja ki az ajtót. Megértem ők is emberek, de ha ekkora f**z és utálja akkor menjen a gyárba ott nem kell másokkal foglalkoznia. Ha tudtok mondani pár hasznos előírást rájuk nézve, vagy az ő jogaikat megy a zöld, és a véleményetekre, történeteitekre is kíváncsi vagyok. ^^



2017. okt. 19. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Hogy megéri-e?


Nem olyan régen történt egy sajtónyilvánosságot kapott üldözéses eset.

Egy nő lekéste az utolsó buszát (talán előbb is indult el?), s taxival ment utána. A söför szívózott velük, több megállón át.

A vezetőt kirúgták.

Írd le a társaságnak a tapasztalatodat, s finoman említsd meg nekik a média hatalmát is.


Személyes véleményem szerint a járművezetők is emberek - mint te is írod - s őket el lehet bocsátani.

Én azonnal levenném a járatról, s amíg nem megy át egy újabb alkalmassági vizsgán, addig ott a seprő meg a lapát.

2017. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az minimum hogy panaszt teszel. Utána meg kamera felvételt kikérni
2017. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

A felvételt nem adhatják ki, de megnézni megnézhetik.


Ha rendőrségi ügy lesz belőle, ügyészi határozat alapján kaphatja meg a rendőrség, de akkor sem a sértet.

2017. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Komoly ügyet nem szeretnék belőle, csupán annyit h tartsák magukat a menetrendhez, vagy legalább az elektronikus táblán kijelzett időhöz, akkor én is számítok a buszra és igen is "ő az utasokból él", mint pl. egy eladó az én szememben.
2017. okt. 19. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Jó, akkor unalmadban írtad ki a kérdést, s ilyen hosszan.

De akkor mi mit tegyünk az érdekedben? Ez a fickó alkalmatlan a feladata elvégzésére. Veszélyes az utasokra, a többi közlekedőre.

Ha nem akarsz ügyet, akkor miért kérdezed, érdemes-e panaszt tenni. Nem értem.

2017. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát persze unalmamban szeretek buszos sztorikat írni.

Annyira voltam kíváncsi, hogy van e rájuk nézve ilyen kötelezettség. Mivel soha nem volt szükségem panaszlevelet írni, nem tudtam, hogy ez érni fog-e valamit is és jogosan teszem-e. Úgy gondoltam a nagy ügyet, h kamera felvételek, feljelentés.. ha ez ezzel jár inkább nem foglalkozok vele. Annyiban reménykedtem már a kérdés feltételekor, h figyelmeztetik és legközelebb magában tarja az ilyen fajta kirohanásokat..

2017. okt. 19. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Már hogy a viharba ne lenne kötelességük vigyázni az utasaik testi épségére és betartani a menetrendet? Természetesen írnod kellene a szolgáltatónak, mert most csak te estèl el, legközelebb vagy egy idős asszony szenved combnyaktörést, vagy egy kisiskolás zár oda az ajtóval... szép sztorik.
2017. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A belső szabályzatot nem ismerem, de nincs is jelentősége.

Még marhákat sem szállíthat így, nem embereket. A közlekedési szabályokat megsértette többszrösen is.

Ne legyél önző, gondolj más utasokra is. Nem teszel érte, hogy elmeszeljék, s egyszer majd egy kisgyerek fog kizuhanni a nyitott ajtón.

Itt nem arról van szó, hogy egy fél centiliterrel kevesebb kólát kaptál, hanem súlyos veszéjeztetésről.

És azt írod, rendszeres.

2017. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az a baj, hogy a buszvezető eléggé hiányszakma. Alacsonyan van a mérce, ma már minden félhülyét a volán mögé ültetnek.

Hogy ez jó-e? Nem, nem jó. Gyalogolni jobb-e? Döntsd el te magad.

2017. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!