Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a BKK bérleten levő személy...

Ha a BKK bérleten levő személyigazolvány számot olvashatatlanná teszem, utána kicseréltethetem ugyanilyen érvényességű és típusú szelvényre?

Figyelt kérdés

A BKK szabályzatában csak az szerepel, hogy a cserélendő szelvény típusának kell egyértelműen beazonosíthatónak lennie.


Van egy negyedéves bérletem közel 1 hónap érvényességgel, autó vásárlás miatt nem használnám már többet, egyik rokonomnak adnám oda.



2017. okt. 23. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges. Csak simán add oda a rokonnak. Ma a fiatalok nagy része csak a bérletszelvénnyel utazik, a kutya se nézi rajta a számot meg hozzá az igazolványt.
2017. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Tovább is kellett volna olvasnod a BKK - erre vonatkozó – szabályait:

„A visszaváltás csak az érvényességi idő kezdete előtt lehetséges, kivéve a tetszőleges kezdőnappal megvásárolható, havi árral rendelkező éves bérleteket, amelyek év közben is visszaválthatók (csak a meg nem kezdett hónapra eső árat térítjük vissza), illetve az 5/30 BKK napijegyet, amely a 30 napos felhasználhatósági idő kezdete előtt váltható vissza.”

[link]


Ha negyedévesből egyhavi időtartam van hátra, akkor nem az érvényességi idő kezdete előtt vagy.

2017. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Nem visszaváltani akarom, hanem cserélni. A cserére ez a rész nem vinatkozik.
2017. okt. 23. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A teljes árú bérletnél elképesztő ritkán nézik az igazolvány számot, soha nem hallottam még róla, hogy néznék. Látják, hogy jó megvette a teljes árút csókolom. Ha diák vagy hasonló kedvezményű akkor fogják kérni az adott igazolványt.
2017. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%
Nekem többször is megnézték már, teljes árúnál. Szóval olyan nagyon ne vegyél mérget rá, hogy működni fog a dolog. Én inkább megtartanám a bérletet, bármikor szükség lehet rá (pl kedved támad beülni haverokkal egy sörre vagy beüt a káosz egy havazás miatt es gyorsabb aznap a metrózás).
2017. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!