Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Normális, hogy ha messzire...

Normális, hogy ha messzire kell utaznom, például busszal vagy vonattal akkor előtte mindig megy a hasam, és a buszon és vonaton is nagyon teker a stressztől?

Figyelt kérdés
Sajnos megkeseríti az életemet, mert rengeteget kell tömegközlekednem, és annyira félek tőle, hogy reggel már megy tőle a hasam, és utazás közben is nagyon fáj. Nálam ez egy erős fóbia, de már nagyon megkeseríti az életem. Mindig attól félek, hogy nem tudom tartani, és majd besz@rok, vagy bepisilek...

2017. okt. 29. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagy, v lány?

Amúgy van ilyen betegség, ismerek ilyet, aki ugyan így van ezzel.

2017. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lány vagyok.
2017. okt. 29. 22:24
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Esetlegesen saját kocsira nincs lehetőség?
2017. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hallod velem is így van, de egy rohadt fél órás úton is.

Pszichológus segítségével már enyhült a probléma, de még mindig fent áll.

A saját kocsi tényleg segítene, illetve nekem az alkohol vált be mint stresszoldo, de az nem mindig kivitelezhető és függőséghez vezet, a nyugtatók pedig nem annyira segítenek ezen.

2017. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Írj ki kérdést a felnőtt párkapcsolatokba és rögtön lesz vagy 10 olyan pasi jelentkező aki elfuvarozna :D


A problémával kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni :/

2017. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Nem normális. Nekem is volt egy ilyen időszakom. Folyamatosan gyógyszert szedtem, attól jobb volt. (De ezt nem ajánlom!)

Az akkori munkám miatt sokat kellett utaznom, és alapból is utáltam azt a helyet.

Amikor éreztem hogy kezdek ideges lenni, meg azon kattogni hogy mi lesz ha, behunytam a szemem, és csak a légzésemre figyeltem. Ettől megnyugodtam.

Nem tudom pontosan mi okozta ezt a stresszt, és mitől múlt el. Talán a munkahely váltás segített... De már rendben vagyok :)

2017. okt. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Régebben én is nagyon stresszeltem mikor mennem kellett valahová. Minél közelebb értem busszal az iskolához, annál jobban izgultam, leszálláskor meg futhattam mosdót keresve. Jó néhány iskolás évemet meghatározta ez a dolog, jó néhány kellemetlen emlékkel. Egyszer nagyon elegem lett, képletesen összevesztem magammal az állandó idegeskedés és hasmenés miatt, nagyjából ekkortájt sikerült a nagydolgokat rendes mederbe terelni.

A kisdolgok máig problémásak, reggel nagyon sokszor pisilek, a nap folyamán általában egyre kevesebbszer kell, de még így is sűrűbben, mint másnak. Sok helyre majd kidurranó hólyaggal érek, mindenhol rögtön a wc-t keresem. Sajnos az idegeskedés nem szűnt meg teljesen, ettől még jobban kell. Mióta van autóm, ahová csak tudok, azzal megyek. Óriási előny, hogy ott állok meg, ahol akarok. Néha 20 percet nem bírok ki, régebben (szerencsére ritkán) a buszról hamarabb le kellett szállnom emiatt, már a vesém fájt a visszatartástól.

2017. okt. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
írd le pontosan azt hogy mikor és mit eszel/iszol meg, hogy amúgy mikor szoktál sz*rni, ha minden oké, szigorúbb szabályokkal elkerülhető, ez nálam is így van
2017. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez is egy pánik betegség, vannak rajtad kívül nem kevesen, akiknek problémát okoz a hosszabb ideig tartó utazás, főleg busszal.

A vonaton utazva nem érzed magad nyugodtabbnak? Ott van WC, és nem is csodálkozik rá a többi utas, ha a másik használja is az utazás idején.

Pszichológus segitségét is kérheted, ez lelki eredetű, szorongásos probléma.

2017. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia A hugaimnak (ikrek) ugyan ezek a panaszaik voltak Anafranil 75 mg gyógyszert szedik évek óta és használ.
2017. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!