Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elmúltam 65 éves, úgy tudom...

Elmúltam 65 éves, úgy tudom hogy tömegközlekedési eszközökön ingyen is utazhatok. Milyen eljárásban valósíthatom meg ezt a kedvezményt? Elég-e igazolni a vonaton, autóbuszon egy személyi igazolvánnyal az életkoromat?

Figyelt kérdés

2017. okt. 30. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom, elég. Helyközi közlekedésnél vigyázz, mert szükség lehet kiegészítő jegyre, amelyet 65 felett is meg kell venni.
2017. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Elég valamilyen fényképes igazolvánnyal (személyi, jogosítvány, útlevél) igazolni a korodat, de arra valóban figyelj, hogy a feláras vonatokra és kiegészítő jegyes buszokra a felárakat meg kell fizetned. És persze van még egy fontos kitétel: az ingyenes utazás 65 év felett csak az EU és az EGT tagállamok állampolgáraira vonatkozik - persze feltételezem, hogy ez nem gond ez esetben.
2017. okt. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgár vagyok, állandó lakhelyem nem Magyarországon van. Értelmezésem szerint, akkor a nemzetközi vasúti közlekedésben mégsem tudok ingyen utazni Magyarország területén sem?
2017. okt. 31. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nemzetközi vonatokon ez a kedvezmény nem létezik, csak Magyarország hiszi magát annyira erősnek, hogy a lakosság negyede ingyen utazzon...
2017. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha a kettős állampolgárság egyike magyar, vagy legalább EU, akkor nincs gond az ingyenes utazással. Jövőre meg ki kell váltani a rigót.
2017. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, és büszke vagyok, hogy magyar állampolgár is vagyok. A másik nem EU-s Magyarországgal szomszédos országnak is állampolgára vagyok, mert ott születtem. Magyarországra kocsival jártam eddig, de barátkozom a gondolattal, hogy nemsokára nehezemre esik majd a vezetés. A túl komplikált és költségesnek tűnő utazási kártya kiváltása pedig egy évi egyszeri kirándulásért egy vidéki idős embernek talán meg sem éri. Nem tudom, hogy például Szegeden is hasonló módon lehet majd csak élni a térítésmentes utazással tömegközlekedési eszközökön?
2017. nov. 1. 22:45
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
A RIGO csak a budapesti helyi közlekedés rendszere lesz (majd egyszer valamikor), távolsági közlekedéshez továbbra is elég lesz az életkort igazoló fényképes igazolvány. A linkben lévő cikk régi, a RIGO rendszer bevezetése sehol nem tart, jövőre biztos nem vezetik még be. Az egyes vidéki helyi társaságoknál nem tudom mi a rendszer, pl. Szegeden, meg kell egy pénztárban kérdezni, hogy elég az igazolvány vagy kell-e valami kártya.
2017. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek.
2017. nov. 2. 22:47
 9/11 anonim válasza:
Most kutatok én is a RIGO kártya után.A bkk oldalán friss hírként jelent meg hogy csak ilyen kártyával lehet igénybe venni az utazást 2018 jan.1-től.Még a 65 éven felülieknek is ki kell váltani a kormányhivatalban.Nem csak Budapestiknek hanem mindenkinek
2017. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Stapika felhasználó!rigo.bkk.hu/valtozás oldalon mindent elovashatsz én pont itt vagyok és azt írják:2018 jan 1-től lép életbe a nyugdíjasoknak is kell kártya.OLVASD!
2017. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!