Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 16 percet késett a vonat, nem...

16 percet késett a vonat, nem értem el a csatlakozást, visszakérhetem a jegy árát?

Figyelt kérdés
Illetve milyen esetben téríti vissza a MÁV a jegy árát?

2017. nov. 6. 01:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Akkor kérheted vissza a jegy árát, ha annak lejártáig nem veszed igénybe a szolgáltatást.

Az mondjuk érdekes, hogy a késés miatt akkor most félúton véget ért az utazásod?

Elég gyakori eset, hogy a rossz csatlakozás miatt egy későbbi vonattal kell tovább utazni, a jegy arra is érvényes, kivéve az IC helyjegyet, aminek visszaigénylése, cseréje lehet indokolt, a pénztárnál érdeklődj.

2017. nov. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A naponta 3x induló utolsó buszt nem értem el emiatt.

Szerencsére tudtam hívni valakit, aki eljött autóval értem.

2017. nov. 6. 02:58
 3/12 A kérdező kommentje:

...vagyis nem, nem ért véget az utazásom.

Sőt, ha nem jöttek volna értem, akkor sem maradok ott életem végéig.

2017. nov. 6. 02:59
 4/12 anonim ***** válasza:

És a busz is MÁV járat?


Vagy milyen jegyárat akarsz visszakérni?

2017. nov. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nagyon nehéz?

(nem muszáj válaszolni, ha csak kötözködni akarsz...)

2017. nov. 6. 03:24
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Azt azért szögezzük le, hogy a vasúttársaság ha késedelmesen is, de teljesítette szerződéses kötelezettségét, azaz végig elszállított oda, ahová utazni akartál. A buszos csatlakozás már nem az ő szolgáltatásuk, a közted és a vasúttársaság között a jegyváltással létrejött szerződésnek nem része. És ha belegondolsz, a vasúttársaságnak nincs érdemi ráhatása arra, hogy megvárja-e a napi utolsó busz a csatlakozó vonatot. (Szemben a csatlakozó vonatokkal, amik akár egy órát is várnak, ha utolsó csatlakozásról van szó.)


Természetesen neked ettől még valsmekkora károd keletkezhetett, de a vasút visszatérítési szabályai alapján (melyek az uniós normákkal is egyeztetve vannak már jó ideje) csak bizonyos távolság felett jár visszatérítés és nem 16, hanem 60 perc felett. Ezen felül a minőségi távolsági vonatok esetén is nyújt valamennyi visszatérítést a MÁV-Start, de ez elég rèszleges. Mindenesetre az igényedet benyújthatod, max elutasítják.

2017. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

A busz nem MÁV. Nagyon nehéz?

Csatlakozás csak vonat vonat közt értelmezhető MÁVon belül.

2017. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Úgy tudom, akkor lehet visszakérni a jegy árát (vagy talán egy részét), ha legalább fél órát késik a vonat. Ritkán utazok vonattal, de évekkel ezelőtt emlékszek egy esetre, hogy 40 percet késtünk, és az érkező pályaudvaron be is mondták, hogy lehet menni sorbanállni a pénzért.

16 perc egyébként szerintem nem az, amivel foglalkoznak. Azt szokták mondani, átszállásnál úgy tervezz, hogy ennyi késés még beleférjen.

2017. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Feláras vonatoknál(gyors,expressz,IC) 30 perc késés felett a menetjegy árának a 25%-a, 120 perc késés felett pedig 50%-a jár vissza.


Személyvonatoknál késés esetén semmilyen visszatérítés nincs.

2017. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Leutaztad a jegyedet. Akkor mit is kellene visszatéritenie?


A napi 3X induló buszhoz pedig indulj el időben. Bár ha a vonat közlekedés is ilyen ritka, akkor nem szóltam.


(Nálunk most egésznap 15-20 perces késések voltak az sbahnokon, mégis időben beértem a munkahelyemre.)

2017. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!