Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 65 éven felüliek utazási...

A 65 éven felüliek utazási kedvezménye miért nagyobb, mint a diákok kedvezménye?

Figyelt kérdés

(Mármint azon kívül, hogy politikailag így éri meg a mindenkori kormánynak.)


Ugye mint tudjuk, helyközi közlekedésben egy 65 éven felüli 100% kedvezménnyel utazhat bárhová, míg egy diák csak 50% kedvezménnyel, illetve speciális esetben, az iskolába járáshoz 90%-os kedvezményű bérlettel.


Helyi közlekedésben szintén 100% kedvezmény jár a 65 éven felülieknek, míg egy diáknak kb. 60-70% bérletre.


De pl. egy 65 éven aluli nyugdíjas is olcsóbban vehet bérletet Budapesten, mint egy diák. Igaz, jelképes összeggel olcsóbban, de akkor is érthetetlen, hogy miért.


2017. nov. 19. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Mert a 65+ éves ember végig dolgozta az életét, ennek az országnak nem kevés adót fizetett, az ország attól létezik, hogy azok az emberek építették, üzemben tartották.


Gondolom nem kell elmondani, hogy a diák, meg egyenlőre annyit tett le az asztalra, hogy megszületett.

2017. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De azzal, hogy valaki 65 éves lett, még nem feltétlenül teljesül, hogy ledolgozta az életét, és sokat tett az országért, meg sokat adózott. Ezen kívül tudtommal nem arra épül a kedvezményrendszer, hogy ki mennyit adózott/adózik, mert ennyi erővel a ma dolgozó emberek is nyugodtan utazhatnának ingyen, hiszen ők termelik meg az ország GDP-jét.


De ezzel az érveléssel további kérdésként felvetődik, hogy akkor a 65 éven felüliek miért fizetnek a boltban, hiszen ledolgoztak egy egész életet.


Egy 65 éven felülinek elvileg volt egy egész élete, hogy megteremtse az anyagi körülményeit ahhoz, hogy utazhasson nyugdíjas éveiben. Egy diáknak nem volt még ilyen lehetősége, saját keresete nincs, legfeljebb a szüleitől kap pénzt, akik szintén nem utaznak ingyen. Ráadásul akik ma diákok, azoktól is erősen fog függni az ország jövője. Nem csak azt kell elismerni, hogy valaki a múltban tett valamit az országért.

2017. nov. 19. 20:53
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

"Egy 65 éven felülinek elvileg volt egy egész élete, hogy megteremtse az anyagi körülményeit ahhoz, hogy utazhasson nyugdíjas éveiben."


Persze, csak ehelyett azzal foglalkozott, hogy a gyerekeit nevelte fel, akik nem ingyen nönek fel.

2017. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Az a 65 életév feletti, aki téged nevelt iriggyé, nem érdemli meg az ingyenes utazást.

.

A diák még nem tett le a tanuláson(?) kívül az asztalra.

A 65 felttiek munkája abban is benne van, hogy te - és mások ezt a kérdést feltehesék.

2017. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Ja, még annyit, hogy aki most 65 év feletti, ha tanultál történelmet, tudnod kelee (kéne?), milyen állapotú országban volt fiatal!
2017. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocs, de az nekem nem érv, hogy a 65 éven felüliek sokat dolgoztak. Valaki 40 éves korára is sokat dolgozott, valaki meg 80 éves korára sem. Mégis, csak egy kor a választóvonal.


Amennyire én tudom, manapság az idősek korábbi munkáját az ún. nyugdíjjal ismerjük el, nem pedig ajiba adott ingyenes vonatozgatással. Ha valakinek kevés a nyugdíja, akkor egyet értek azzal, hogy szociálisan segíteni kell, de ez már egy másik kérdés.


De ha az ingyenes utazás jár, ennyi erővel a 65 éven felülieket emeljük az égbe. Miért csak az ingyen vonat jár? Ingyenes kiszolgálást a boltban, ingyenes nyaralást, ingyen benzin is járna nekik akkor, nem?


Nem kívánom egyébként azt, hogy a nyugdíjasok semmilyen utazási kedvezményt ne kapjanak, hanem éppen az lenne szerintem a normális, ha ez a kedvezmény ugyanaz lenne, mint amit a kereset nélküli diákok kapnak.

2017. nov. 19. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: én egyetértek veled. Nem értem, hogy az adózás, meg a kor hogy jön ahhoz, hogy ki mennyiért utazik.

Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíj is adómentes.

2017. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Én nagyon elhibázottnak tartom azt, hogy teljesen ingyenesen utazhatnak a 65 éven felüliek. Egyszerűen random kiválasztottak egy anno állami alapon szervezett szolgáltstást, ami sok könnyen befolyásolható választót érint és odatolták nekik ajándékba a szavazataikért cserébe.


Pedig valójában nagyon káros az egész, mert igen erősen torzítja a közteherviselést (csak az aktív réteg fizet), jelentősen megnehezíti a magántőke bevonását a személyszállítási ágazatba (az állammal kell hadakozni a költségtérítésért), a használók ownership-szemléletét is gyengíti (akkor is használják a rendszert, ha nincs is valós mobilitási igényük), továbbá nem ad lehetőséget a mobilitási igények árakon keresztül való szimmetrikusabbá tételében (pl nem lehet csúcsidőben drágábbá tenni az inaktív réteg utazásait, így simítások ki időben a rendszerben a keresleti oldalt).

2017. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

# 3


"Persze, csak ehelyett azzal foglalkozott, hogy a gyerekeit nevelte fel, akik nem ingyen nönek fel."


Én ezt csak összehasonlításként szántam a diákok kedvezményével. Számomra ebben a kérdésben az a referencia. Egy diáknak lehetősége sem volt semmire az életben, ha a szüleitől nem kap, akkor annyi volt. Mégis, a 65 éven felüliek utaznak ingyen.


Egyébként egy 40 éves ember is nevelhetett már fel nagyon sok gyereket, akkor miért nem utazik ő is ingyen?

2017. nov. 19. 21:22
 10/13 A kérdező kommentje:

# 4


"Az a 65 életév feletti, aki téged nevelt iriggyé, nem érdemli meg az ingyenes utazást."


Egyrészt megkérnélek, hogy a személyeskedést mellőzd, szerintem én sem személyeskedtem senkivel.


Másrészt, nem hiszem, hogy irigység az, hogy az ember elgondolkozik rajta, vajon jó helyre mennek-e az adóforintok, jó üzenete van-e annak, hogy egy komplett korosztály teljesen térítésmentesen utazik, míg a dolgozó réteg és a felnövő fiatalság ebből a szempontból telibe van tojva.

2017. nov. 19. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!