Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A budapesti bkk járműveken a...

A budapesti bkk járműveken a "következő megálló" és a konkrét megállónév között miért telik el néha olyan sok idő?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például ilyesmire: A következő megálló (itt várnám a megálló nevét, de van fél perc hatásszünet) Újbuda-központ. Néha tényleg nem tudom hol vagyok és hogy le kell-e szállnom, de mire kinyögi a megálló nevét már majdnem megérkeztünk, aztán kapkodhatok. Tudom hogy nem olyan nagy dolog, csak szerintem nagyon idegesítő. Másnak is feltűnt, vagy csak én vagyok szőrszálhasogató? Ha ilyesmit jelzek a bkk-nak van, rá esély hogy a továbbiakban odafigyelnek erre?

2017. nov. 23. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

"Néha tényleg nem tudom hol vagyok és hogy le kell-e szállnom, de mire kinyögi a megálló nevét már majdnem megérkeztünk, aztán kapkodhatok."


Jegyezd meg, melyik megálló után következik a tiéd, és akkor idejében észbe kapsz. Egyébként én budapesti vagyok, észrevettem, hogy ez így van, de egyáltalán nem zavar.

2017. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem csak te vagy szőrszálhasogató.


Amúgy ahogy az előttem szóló írja, én ha ismeretlen helyre megyek akkor az 1-el korábbi megállót is megnézem és van időm összekészülni.

2017. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Mert ilyen rossz a Futár... Nem is értem, minek kellett ilyen robot hangot adni utastájékoztatásként...


OFF:


136E: Üdvözöljük utasainkat... *eltelik 5 perc* A következő megálló... Árpád utca.


Régen a 7-es busz: Üdvözöljük utasainkat. Az első megálló a Fonyód utca. Régen jobb volt a Futár, mert már akkor is robot volt, de akkor nem húzta az időt :D

2017. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jobb is bizonyára. De gondolj bele abba, hogy milyen sok jármű van, s mekkora a város. A forgalom is folyton változik.


Amit az előttem író említ robothang, az csak egy folyamatos felvétel volt. Talán az ajtónyitások vezérelték. (Csak abból gondolom, hogy ha kiindult a busz, de rögtön meg is állt, hogy még valamit felvegyen, akkor ugrott egyet a bemondás is. A vezetőnek kellett valamit matatnia, hogy ismét jó legyem.)


A futár a GPS nyomkövető szerint mondja be a megállókat. Az érkezési időket is az alapján számolja ki a megállókra.

Fél perces időközönként küld jelet a nyomkövető, ha jól tudom. Adódhat olyan pillanat, hogy a gép tudja, következő megálló jön, de azt még nem melyik.


Zavart okoz az is, hogy túl sok adatot kell közölnie. Köszön, elköszön, nem tudunk rendesen beállni, csak első ajtó, nem jár, helyettesítés stb.

2017. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt nem robot, pont ugyanaz az emberi hang (Tarcsa Zsuzsa) mint aki korabban volt.


Masreszt az “udvozoljuk utasainkat” az elindulastol szamitott x meter utan szol, mig a kovetkezo megallot (igy az elsot is) mindig az ut 40%-anal mondja be.


Harmadreszt kisebb-nagyobb szunet a “Kovetkezo megallo” es a ne kozott azert kehet mert nagy a betoltendo fajl (mert hozza van csapva pl valamilyen tajekoztato is) vagy a fedelzeti egysegnek tobb feladata fut rgyszerre, ezert lassabb.

2017. nov. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Általában figyelem az előző megállókat is ha új helyen járok, csak volt már olyan is hogy nem voltam elég figyelmes, sok csomagom volt és emiatt rohannom kellett. De ez elsősorban az én hibám volt. Szerintem is apróság, nem is hibáztatok emiatt senkit, inkább csak érdekelt hogy más hogy van ezzel.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hozzászólásokat.

2017. nov. 24. 14:16
 7/15 anonim ***** válasza:
A FUTÁR általában pontosabban mondja be a megállókat, mint a régi rendszer, vagyis amikor az ajtónyitás, illetve a vezető kezelte a bemondást. Gond akkor van, ha 2 megálló között a távolság olyan rövid, hogy nincs idő a szöveg bemondására. (Pl: 22/A végállomás, 22-es Dózsa Gy. téri megálló) A másik eset, mikor valami hosszú generálszöveget mondanak be, ráadásul angolul is, ami két megálló között "nem fér el időben". Ilyen volt néhány hete a metrópótlás, ami mindenhol borította bemondást. Sajnos erre csak azt tudom mondani, hogy oda kell figyelni milyen megálló jön,mert a FUTÁR-ban a fentiek miatt nem lehet 100 %-ban bízni.
2017. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"Adódhat olyan pillanat, hogy a gép tudja, következő megálló jön, de azt még nem melyik."


Bocsi, de ez így 100% bullshit. A gép mindig tudja a teljes menetrendet, vagyis az összes megállót, így azt is, hogy mi a következő. Így amikor már tudja, hogy jön a következő megálló, akkor értelemszerűen azt is tudja, melyik az.

2017. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ühüm. Akkor miért van az, hogy gyakorta előreszalad, ellenkező irányt mondja stb.

Pl. naponta járok a 256E busszal.

egy szakasz: Zsemlékes utca, Égis, Injekcióüzem, Autóbuszgarázs, Vidor utca.

Tudod, hányszor hallom a Vidornál, hogy Égis, végállomás? Sokszor.

Bőven tudnék ilyeneket sorolni városszerte.

2017. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

# 9


Az, hogy olykor hibásan működik a rendszer, nem jelenti azt, hogy az a működési elve, hogy tudja, hogy jön a következő megálló, de azt nem, melyik. Nem tudom, láttál-e már FUTÁR egységet járművön, ott szépen sorban látod a megállókat, nem is csak a következőt, hanem többet is egyszerre, itt egy példa: [link]


Ahogy egy korábbi válaszoló írta, valószínűleg a hangfájl betöltése tart el egy darabig, azért van késleltetés a bemondásban.

2017. nov. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!