Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki pl. a Lidl, Auchan, Tesco...

Aki pl. a Lidl, Auchan, Tesco stb. Pesten kívüli áruházában dolgozik, hogy jut el oda? Milyen úton? Budapestről jár vagy már eleve arra a településre költözött vagy mellette lakik? Mennyi időbe telik az út?

Figyelt kérdés

Jelentkeznék vmelyik nagyáruházba, de csak Pesten kívülibe és elég hosszúnak tartom a min. 1 óra utat. Tudom, lesz olyan hszó, aki büszke arra, hogy munka miatt naponta min. 2-2 órát ingázik, ezt szeretném kihagyni, nem vagyunk egyformák.

(Ha tehetném, a munkahelyemmel szembe költöznék, nem azért, mert élek-halok a munkahelyemért, de hátha mégis, illetve nem kell korán kelni.)



2017. nov. 27. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán meglepő, de Budapesten kívül is élnek emberek, akik nem vidékre költöztek a munka miatt, nem feltétlenül Pestről kell kijárni dolgozni a bevásárló központokba sem.

A dolgozók ugy járnak munkába, ahogy lehetséges: gyalog, kerékpáron, busszal vonattal autóval.

Bevásárló központokhoz is érvényes.

2017. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#: közöm sincs Pesthez, vidéki vagyok. Albiban laknék, de melyik településen? Ha Pesten laknék vmelyik kerületben és pl. Törökbálinton laknék, akkor utazhatnék eleget. Biciklivel járok a munkahelyemre, mert elég hozzá a 20 perc, de pl. ezt így, Pest-Törökbálint, bringával nem tenném, még akkor is, ha más igen.


Kíváncsi vagyok, hogy ki mennyit utazik ebben az esetben, a gyakorlatra vagyok kíváncsi, nem elméletre, mint ahogy Te írtad.

2017. nov. 27. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Diákmunkásként jártam a budaörsi Tescóba kasszázni. Asszem a Kosztolányiról indult a Tesco-busz, ami az áruházig vitt, a Kosztolányira meg simán BKV-val jutottam el. Régen volt, nem akarok hülyeséget mondani, de nem tartott valami sokáig az út. 20 perc talán
2017. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Azt azért elarulod hogy rajtad mit segít az hogy másnak mennyi idő bejárni a munkahelyére?!

Egyébként meg nyilván ahova költözni akarsz,ott a kornyeken érdemes ezeket a boltokat megszorni az önéletrajzoddal!

2017. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kiírhattad volna a konkrét kérdést, amire jó esetben tudnak konkrétan válaszolni, tanácsokat adni.

Feltettél egy általánosnak fogalmazott, de nehezen értelmezhető kérdést, vannak bevásárló központok Budapesttől többszáz kilométerre, és a fővárosban van rengeteg - olvasd el a kérdésed, s láthatod, nem azt kérdezted meg, amire valójában kíváncsi vagy, arra csak egy későbbi kommentben tértél ki.


Egy kiegészítő kérdés: érdemes Budapestre felköltözni, albérletet fizetni egy bevásárló központban végzett munka miatt?

2017. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez abszolút áruháztól függ, van, amelyiknek van saját céges járata, van, ahol a vásárlói járatnak van plusz indulása muszakvaltaskor, de ezek a ritkabbak. A legtöbb esetben az amúgy is meglévő tömegközlekedési eszközöket kell használni, ami hajnali vagy keso esti váltásnál hosszabb várakozási időket vagy sètákat is jelenthet. A bicikli nyilván opció, bár e kültelki helyeken a bringázáshoz nincs túl jó infrastruktúra, adott esetben kivilágítatlan, de forgalmas utakon is kell tekerni vagy épp földúton bukdácsolni a ködben. Helyszínfüggő.
2017. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3# és 6#: köszi a válaszaitokat. A céges, dolgozói buszokra nem gondoltam. Mert akkor már annyival előrébb vagyok, hogy ott kellene albit találnom, hogy csak lesétáljak a megállóba. Szűkül a kör.


4#: nézem a térképet, mennyit kellene utazni, hajtott a kíváncsiság, hogy más ezt hogyan? Nyilván nem "segít", mert nem mindegy, hogy lidl vagy auchan, de gondoltam, egy próbát megér. Ha a szomszédom ott dolgozna, őt kérdeztem volna meg, nem a gyk-n tettem volna fel a kérdést.


5#: nem akartam hosszan kiírni a kérdést.

2017. nov. 27. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!