Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV bírságot befizettem,...

MÁV bírságot befizettem, akkor miért kaptam felszólítólevelet 5 év után?

Figyelt kérdés
A MÁV még 2012 decemberében megbüntetett de a büntetést ki is fizettem másnapon. Ma pedig kapom a levelet majdnem 5 év után egy bizonyos Consequence Kft. behajtó által hogy fizessem meg december 10-ig. Elvileg nem reagáltam nekik a felszólító levelekre sem, pedig 1 levelet nem kaptam meg az 5 év alatt csak ezt az utolsót... pedig a levelezési címem egy és ugyan az mint a lakcímem, és nem is változott 15 éve. És az is érdekes hogy a büntetés nagysága nem is változott, pedig csak rá kellet volna nekik rakniuk késedelmi díjat. Mit tegyek? Papír már nincs meg a büntetés befizetéséről, akkor hogy tudom igazolni nekik?

2017. nov. 27. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelezd a MÁV-Start és a Consequence fele, hogy ezt szerinted már befizetted. Arra azonban lélekben készülj, hogy nekik sem lesz meg a papír és nem feltétlenül rosszindulatból vagy lehúzásból, hanem bénaságból.


Jogilag úgy néz ki, hogy:

- felszalltal a vonatra, létrejött közted és a Start között egy szerződés

- te ezt a szerződést nem vagy hibásan teljesitetted, erről a Start részéről a kalauz jegyzőkönyvet vett fel, ennek egy példányát te is megkaotad akkor

- te a szerződéses pótdíjat kifizetted, erről a vasúttársaság elismervényt állított ki

- te azonban e papírt elhagytad, így most nem tudod a pótdíj befizetésének tényét igazolni, miközben a Consequence a Starttól megkapta a pótdíjazásrol szóló jegyzőkönyvet, így tudja bizonyítani, hogy neked fennáll a tartozásod

2017. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" Mit tegyek? Papír már nincs meg a büntetés befizetéséről, akkor hogy tudom igazolni nekik?"


E nélkül sehogy, ezt meg kellett volna őrizni. HA átutaltad akkor a banktól kérhetsz igazolást az átutalásról.

2017. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jegypénztárnál fizettem be.
2017. nov. 27. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is küldtek, ugyanez a követeléskezelő. Csak engem 2010. februárban büntettek meg, és közben a MÁV-START elismerte a jogtalanságát. Szóval én megkeresném őket, mert tutira van valamilyen adminisztrációs hiba, és lehet meg is találják a befizetésed.
2017. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utána kérdeztem mindennek. Beszéltem a MÁV-al, a Consequence-ével és semmit nem tudtak csinálni... Azt mondták hogy kell a bizonylat a befizetésről.
2017. dec. 9. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
A behajtó ajánlott levélben küldte a felszólítást? Amennyiben nem, hamarosan letelik az 5 év, elévül az egész, nem kell tenned semmit. Mindenféle cégek, ügyvédek sima levélben történő felszólításival nem is kell foglalkozni, semmilyen jogi következményük nincsen. Tennivaló akkor van, amikor közjegyzőtől jön hivatalos tértivevényes levélben fizetési meghagyást. Az ellen pedig mindenképpen kifogással kell élni a megadott időn belül. Nem átvenni sem jó ötlet, mert egy idő után átvettnek minősül, jogerőre emelkedik, és jön a végrehajtó.
2017. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!