Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Januártól/Februártól a 40-es...

Januártól/Februártól a 40-es vonalon fognak lefele járni a vonatok Érd felsőtől?

Figyelt kérdés
Vágányzár lesz 1,5évig Kelenföld-Érd felső szakaszon

2017. nov. 30. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a vágányzár márciusban kezdődik. (iho.hu-n olvastam)


Azt nem tudom, hogy Érd felsőtől fognak-e járni a vonatok, vagy Érdtől. Mert Érd felső csak egy megálló, úgyhogy onnan fordítani vonatokat nem szokványos, pár gondolom kivitelezhető.


Állítólag pótlóbuszozás lesz, én egy kicsit kételkedem a sikerében. Egy örökkévalóság lesz busszal végigjönni a 40a mentén. De ha megoldják, hogy tényleg Érd felsőtől menjenek a vonatok, akkor a 30a vonalon rakhatnának be plusz 1-2 vonatot, így Érd alsó és felső között át lehetne szállni a 40a-ra (és vissza).


De konkrét részleteket még én sem hallottam, bár engem is érdekelnének...

2017. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*bár gondolom
2017. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érd felsőn az inga- és motorvonatok visszafordítása Érd-elágazás váltóin minden további nélkül megoldható. Innentől már csak a MÁV-on múlik, hogy mennyire praktikusan oldja meg a pótlást. Szerintem a felső-alsó közti gyaloglással még mindig gyorsabb lenne, mint a 7-es vagy M-7-esen a reggeli dugóban araszoló buszokon.
2017. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2018.02.26-tól van kiutalva a teljes kizárásos vágányzár Kelenföld-Érd állomások között. Ennek megfelelően Érdtől Kelenföldig lesz buszoztatás, valószínűleg többféle (7-es úti gyors és a dél-budai megállókat kiszolgáló lassú) útvonalon.


A végeként egyelőre - technikai okokból - a következő menetrendváltás (2018.12.08.) szerepel, de a megjegyzés rovatban 2019.03.31. van várható befejezésként megjelölve.

2017. dec. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húh...köszi mindenkinek! Ment a zöld pacsi, de szerintem is jó lenne h ha tudnánk a lefele menő vonalról h mennek a vonatok v sem. Mert lefelé elég sokat kell majd utaznom....
2017. dec. 1. 07:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma érkeztek a hírek, hogy szerencsére nem töketlenkedi el ezt az egészet a MÁV azáltal, hogy ténylegesen Érd állomástól vágányzárazik, ahol kb. semmi értelme nincs.


Csak Érd felső és Kelenföld között lesz vágányzár. Viszont a vonatok nem fognak visszaindulni Pusztaszabolcsra Érd felsőtől, hanem annál sokkal jobb: fordulnak ugyan, de Érd elágazás - Tárnokon keresztül egy újabb fordulással Érd alsó - Budapest-Déli felé mennek. Ergo átszállás nélküli eljutás lesz továbbra is Budapest - Pusztaszabolcs között, csak kb. 15 perccel hosszabbodik a menetidő.


Ennek ellenére a köztes állomások/megállók miatt lesznek pótlóbuszok, mert úgy néz ki, hogy ez az új fajta vonat Érd alsó - Kelenföld között legfeljebb Budafokon fog megállni (más 40a-vonali helyeken nem is nagyon tudna).


Nagyon örülök neki, hogy a MÁV belépett a 21. századba, és felfogták, hogy nem cseszhetnek ki ennyire az utasokkal. Emellett egy érdekes megoldást sikerült találni, aminek a megvalósítását kíváncsian várom.


[link]

2018. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!