Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szolnokon megbüntettek a...

Szolnokon megbüntettek a buszon ma, mikor fizethetem be?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem hogy ma megbuntettek szolnokon a buszon es ugye helyszini birsag 5000ft es mondtak hogyha hetfoig befizetem akkor marad az 5000 de ha nem akkor 10000 . De most ezt sajnos nem ertettem es en hulye megse kerdeztem. De a hetvegen kellene befizetnem? mert posta hetvegen nincs.. vagy ugy ertettek hogyha hetfon befizetem akkor meg 5000et fizetek?


segitsegeteket elore is koszonom!



2017. dec. 2. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

a befizetés ideje a postabályegzőről látszik. tehát holnap elballagsz egy olyan helyre ahol van működő posta.


ha nincs, akkor hétfőn már öt ezerrel több.


felírták a büntetés pontos idejét? mert fel kellett volna. ha nem, akkor a 24 óra éjféltől számít...mindenképpen vasárnap fizess.


Illetve van még egy..keress rá a gúglin a buszos cég honlapjára, ott az üzletszabályzatban pontosan leírják a büntetéssel kapcsolatos teendőket.

A szerint járj el. az a biztos.

2017. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de szolnokon holnap egy posta sincs nyitva...
2017. dec. 2. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:

értettem a kiírásodból is..sajnos Bp-re kellene jönnöd, itt sok áruházban, pályaudvaron nyitva van.


de azt is írtam, hogy nézd meg a szolnoki buszos cég üzletszebályzatát..tíz perc múlva mindent tudsz, és lehet hogy jól fogsz aludni.


írd meg mire jutottál.

2017. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem tudok felmenni semmikepp se pestre.

de azt mondta a no hogy hetfoig 5ezer utana 10... es csak azert nem ertem mert ez azt is takarhatna hogy ha hetfon befizetem meg 5 ezer.

Megneztem, nem jutottam elorebb mert semmi hasznos informacio nem volt ott.

2017. dec. 2. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem harminc nap?


XII. Cím

PÓTDÍJAK MEGFIZETÉSE, PÓTDÍJAZÁSSAL KAPCSOLATOS ELJÁRÁS,

BÉRLETEK, KEDVEZMÉNYRE JOGOSÍTÓ IGAZOLÁSOK

UTÓLAGOS BEMUTATÁSA

1. Fejezet: Pótdíjak megfizetése

1. A pótdíjfizetési kötelezettséget, valamint az egyes, jegyek, bérletek és igazolások, igazolványok

érvénytelenségi eseteit a IV. Cím A/rész 9. Fejezet és B/rész 9. Fejezet és a Díjszabás

tartalmazza.

2. A menetdíj és pótdíj helyszínen történő megfizetéséről az utas elismervényt kap. Amenynyiben

az utas ezen fizetési kötelezettségének nem tesz eleget, személyazonosságát igazolni

kell és személyi adatait az ellenőr feljegyzi. Az ellenőr adatkezelési jogosultságát

részletesen az Utazási feltételek (IV. Rész) tartalmazzák. Amennyiben a személyazonosság

igazolását felszólításra önként nem teljesíti, az igazoltatáshoz az ellenőr rendőri segítséget

vesz igénybe.

3. Az 1. pont szerinti menetdíj és pótdíjfizetési kötelezettségét az utas köteles az ellenőrzést

végzőnek kötelezvényen elismerni, és az ellenőr által átadott a Szolgáltató részére kiállított

postai befizetési utalványt befizetni a helyközi forgalomban 30 napon belül a helyi

forgalomban a helyi díjszabás 2.3 pontja szerinti határidőig. A határidőn túl történő fizetés

esetén a pótdíj összege emelkedik.

2. Fejezet: A pótdíj utólagos behajtása

1. Amennyiben a kötelezett a fizetési kötelezettségének az utazástól számított 30 napon belül

nem tesz eleget, a Szolgáltató vagy megbízottja újabb határidő kitűzésével felszólítja kötelezettsége

teljesítésére és közli a megemelt pótdíjjal számított követelést. Ha kötelezettségét

az újabb határidőre sem teljesíti a kötelezett, a Szolgáltató intézkedik a követelés jogi

úton történő behajtására. Ez utóbbinak költségeit is a kötelezettnek kell viselni.

2. Kiskorú és gyámság alatt álló személlyel szembeni követelését a Szolgáltató a gyámmal

szemben érvényesíti.

79

3. Fejezet: Bérletek, kedvezményre jogosító igazolások utólagos bemutatása

1. Pótdíj helyett utólagos bemutatási díjat köteles fizetni az, aki a helyközi járaton történő

utazásakor már rendelkezett (korábban váltott, az ellenőrzött utazásra jogosító) utazási jogosultságot

igazoló érvényes utazási igazolvánnyal (bérlettel, kedvezmény jogosultságot

igazoló igazolással), de azt az utazás alkalmával az ellenőrzéskor felmutatni nem tudja,

feltéve, ha azt utólag 15 napon belül az ellenőr által megjelölt helyen és időben bemutatja.

2. Az 1. pont szerint bemutatás esetén a Szolgáltató visszatéríti a már megfizetett menetdíj,

pótdíj, és a bemutatási díj különbözetét.

2017. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
áh nemtudom! de szerintem ha hetvegen buntetnek meg kovetkezo munkanapig annyi amennyi a helyszini. hetfo reggel felhivom es megkerdezem
2017. dec. 2. 20:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Netbankod nincs, ogy átutald?
2017. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, és nem akarok okoskodni, de általában munkanapokat szoktak számolni.
2017. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szolnokon helyi buszon büntettek meg, vagy VOLÁN járaton?


Szolnokon, a helyi közösségi közlekedési feladatokat a Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. (KMKK) látja el.

Az oldalukon található tájékoztatók szerint Szolnokon, helyi buszon, csak a pótdíj helyszínen való fizetéskor van 50%-os kedvezmény, egyébként, 30 napon belül, a teljes pótdíjat kell megfizetni. Ehhez jön még 5000 Ft pótdíj és egyéb költség, ha nem fizetik meg 30 napon belül.


Ez olvasható több helyen is:


1.) [link] → HELYI VÁROSI MENETRENDEK ÉS DÍJTÁTELEK → SZOLNOK → Szolnok város helyi autóbusz menetrendje letölthető >> IDE << kattintva! → 84. oldalon: „A pótdíj összege 50%-ra mérséklődik, ha a helyszínen kifizetik.”


2.) [link] → KMKK Zrt. → Üzletszabályzat → 2.3 számú melléklet → ugyanez van a táblázatban is.


3.) [link] kmkk/uzletszab/20170101/2_1_melleklet_Szolnok_varos_Helyi_dijszabas_0601.pdf → 8. oldal IV. Pótdíjak


Sehol nem szerepel néhány napos befizetés esetére kedvezmény.

2017. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bocsi hogy nem irtam:) vegul befizettem hetfon es 5ezer ft volt :)
2017. dec. 21. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!