Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes bérlettel megbüntette...

Érvényes bérlettel megbüntettek 16000 forintra. Lehet-e fellebbezni?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedési járművön megbüntettek, mert nem volt érvényes matrica a diákigazolványomon.

Bementem az akácfa utcába bemutatni az érvényes matricát, de azóta bérletet cseréltem, így nem volt nálam az a bérlet, amelyik akkor volt nálam amikor megbüntettek. Az ügyintéző tudta, hogy a diák igazolvánnyal volt gond, de így nem fogadta el.

Van-e esély bármilyen jogi fellebbezésre, illetve ha van, akkor az mennyi időbe kerülne és milyen költségei lehetnek?



#büntetés #BKV #bérlet #Jogi segítség kérés
2017. jún. 19. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Azt nem teljesen értem, hogy az érvényes matrica miért nem a diákigazolványodon van (ergó nem érvényes).

Ha megvan az említett bérlet, és azon annak a diákigazolványnak a száma van, ami érvényes (van rajta erre a félévre szóló matrica), akkor elvileg mérsékelhető a büntetés.

2017. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Olyan nincs, hogy van egy érvényes matricád, csak nincs rajta az igazolványodon.

Az akkor érvényes, ha az igazolványodon van. Az iskolában rá kell ragasztania az ügyintézőnek.


Ha még nyolc napon belül vagy, akkor ragaszd fel a matricát az igazolványodra és mutasd be azt és az akkori bérletet újra. Így 2000-t kell csak fizetned.


Ha kifutottál az időből vagy nincs meg a bérlet, akkor szerintem cseszheted és ki kell fizetned a 16 ropit.

2017. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Ez a történet nem kerek...

Tanév vége felé kerül elő a diákigazolványhoz a matrica? Érdekes... Ha régebben történt, akkor meg pláne érdekes, hogy miért most került napirendre a téma.

Amúgy a bérleted nem volt érvényes, ezzel barátkozz meg.

Szóval jó lenne ismerni a teljes sztorit...

2017. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

A diákigazolvány csak matricával együtt érvényes. Azt hogy csináltad, hogy egész eddig nem volt rajta, csak most tanév végén szereztél valahonnan egy matricát?

És hova tűnt az előző bérleted, amivel megbüntettek? Miért cseréltél azalatt bérletet?

Nem sunnyogsz te véletlenül? :D

Egyszerűbb kifizetni azt a 16 rugót és tanulni a hibádból. Még ha neked is lenne igazad, akkor sem érné meg időt meg pénzt fecsérelni fellebbezésre. De nincs igazad.

2017. jún. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

" megbüntettek, mert nem volt érvényes matrica a diákigazolványomon. "


Innentől kezdve jogos volt a büntetés.

2017. jún. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Honnan szerezted a matricát és hová ragasztottad? :D


Van pár év diáklét mögötte, de mindenhol az volt a szokás, hogy október (vagy március) közepén az osztályfőnök, később a tanulmányis a szemem láttára ragasztotta a helyére. A diákra. Máshová nem is ragaszthatja!


Ez annyira életszerűtlen, hogy nem véletlenül nem vette be se az ellenőr, se az akácfautcás.

2017. jún. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Elmondom még egyszer, hogy megértsétek.


Hétfőn megbüntettek, mert nem volt matrica a diákomon. Azt mondta, hogy helyben 8k, akácfába 16k, ha szerzek igazolást arról, hogy tanuló vagyok, akkor 2k.


Közben lejárt a bérletem és kidobtam az előzőt(mert a vacak irattartóm szétszakad, ha elkezdem bérletekkel tömködni).


Pénteken voltam vizsgán az egyetemen, ezért praktikus volt, hogy külön nem rohangálok, hanem akkor elintézem, hogy rakjanak matricát a diákomra. Az egyetemen úgy működik, hogy a félév megkezdése után kb egy-másfél hónappal utána lehet menni matricáért, és igen még most is lehet matricát kapni, nem a Kossuth téri piacon nyomtatták az enyémet, gondoljatok arra, hogy mi van, ha valaki elveszti és újat kell csináltatnia, ha más nem egy a4-es papír fecnit a kezébe nyomnak, hogy azt mutogassa.


Következő hétfő bementem az akácfa utcába. Megmutattam a matricát, de nem fogadta el, mert nem volt meg a bérlet, ami akkor volt nálam, pedig tudta, hogy a diákommal volt gond. Ebből következtetve egy nagyon bonyolult logikát lefolytattam, szóval aki nem fogja fel az ne is válaszoljon:


Tudta, hogy a diákkal volt a probléma.

Azaz volt érvényes diákbérletem.

Én megmutattam az érvényes diákot érvényes matricával.(amit pénteken raktak rá, legálisan).

Felfogta, hogy érvényes a diákom.

Azaz teljesen jogosan használtam a villamost diákbérlettel, szóval csak a bürokratikus lehúzást szabhatják ki, ami 2000Ft.


Amikor ezt felvetettem, akkor arra az volt a válasza, hogy az ellenőr máskor is elkérheti a diákomat, nem csak ha a bérletemet ellenőrzi.

Én még nem láttam ellenőrt csak diák igazolványokat ellenőrizgetni anélkül, hogy tudná, hogy diák bérletem van vagy sem.


Szóval ezek alapján az a kérdésem, hogy lehet-e jogi eszközökkel max 2000 Forintra mérsékelni az ügyet, illetve mennyi időbe és pénzbe kerülne az eljárás és a megfelelő szakember.

2017. jún. 20. 16:08
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Jogi útvesztő vagy sem, jól ebből nem lehet így már kijönni. Persze, fogadhatsz akár ügyvédet is, vagy reklamálhatsz tízszer is ha van rá időd, de nem fognak ezzel foglalkozni.
2017. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Én sem hiszem, hogy bármit elérnél, többe fájna a pereskedés és ügyvéd, mint a bírság. Arról nem is beszélve, hogy te szúrtad el, mert ha ez most történt, akkor őszintén nem értem, hogy hogy a fészkes fenében közlekedsz matrica nélkül nyáron...
2017. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Ja, értem.


De ha megbüntettek, és tudtad, hogy be kell mutatnod akkor mi a francért dobtad ki a bérletet? Itt egyértelműen te hibáztál, szóval szerintem ezt elbuktad. Fizesd be a büntetést.

2017. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!