Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokan miért az utolsó pillanat...

Sokan miért az utolsó pillanatban reggel veszik meg a bérletüket ÁFÁS számlára a buszon? Miért nem veszik meg délután?

Figyelt kérdés
A hócipőm tele van a sok gyökérrel, akik reggel veszik a nyamvadt bérletüket ÁFÁS számlára, én meg lekésem a csatlakozó vonatot miattuk és elkések a melóból. A sok hülyét nem érdekli hogy rajtuk kívül még 60-80 ember akar munkába/suliba menni? Múltkor is 25 perc késéssel érkeztünk meg, hát mondanom se kell aznap nem volt meg a 8 óra munka. A bérlet 5-ig jó, miért nem tudják megvenni az előző öt nap? Miért nem veszik meg egy olyan buszon, ahol nincs nagy forgalom? Vagy miért is a buszon akarják megvenni? Ha meg délután venné meg, a kutyát nem zavarná hogy pár perccel később ér haza, de reggel zavaró hogy ezen a pár percen múlik a vonatom.

2017. dec. 4. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
mert a magyar ilyen gyökér. az adóbevallással is vár május 21-én este 11-ig, holott előtte van fél éve. vasárnap zárás előtt 5 perccel mennek a postára, mert előtte nem ért rá... ilyen idióták. és a baj, hogy ebből rengeteg van...
2017. dec. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te reggel sietsz munkába, ő délután haza. mindenkinek más a prioritás...

Halogató nép vagyunk, mindent az utolsó pillanatra hagyunk

2017. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nagyon nem az emberekkel van a probléma, hanem a rendszerrel. Mivel utólag nem igényelhető egyszerűen a számla, hanem azt a vásárlás pillanatában kell kiadni, áll a forgalom addig, amíg megírják azt.
2017. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom mennyi idő egy számlamegírás és hogy kézzel írják-e, de pl géppel nekem kb 1 percnél nem több, ha a kedves ügyfél előre készülne és leírná papírra a nevet/címet pl. De nem. Ott áll neki vakarózni, betűzgetni, találgatni...
2017. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából az a hülye, aki kitalálta, hogy buszon lehet venni bérletet, és még ÁFA-s számlát is lehet kérni. Egyik sem buszra való. Egyrészt a bérletek miatt akkor ott milliós nagyságrendű forgalom van, ami biztonsági szempontból elég necces. Másrészt az ÁFA-s számla az mindenhova való, de nem egy olyan járműre, ami menne.


Gondolom a Volán és társai arra a szintre sem jutnak el, hogy ezt a folyamatot egyszerűsítve végezzék. Pl. csak ügyfélkóddal lehessen ÁFA-s számlát venni, nem úgy, hogy melós Józsi ott diktálja le a cégnevet, amit még ő maga sem képes betűzni.


Szerintem egy járművön az alap jegyes termékcsaládnak kellene elérhetőnek lennie, minden másra ott van a jegyautomata, aztán azt lehet nyomatni.

2017. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 4


Egyébként az 1 perces számlaírás is már sok. Ha reggel csak 5 ember kér számlát, akkor 5 perc csak a számlaírás, mellé még jegyet is kell adni, meg a többi utas is felszállna. Nem állhat a busz a megállóban 6-8 percet, mert az mind késés. Itt a 10-20 másodperc/utas, ami reális, ami azon felül van, már komolyan késlelteti a buszt.

2017. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Az önmagában jó dolog, hogy a buszon is lehet bérletet venni, de ahogy a BKK automatából is csak akkor kapsz számlát, ha beregisztrálsz, a VOLÁN is kitalálhatna hasonlót, vagy számlát utólag a bérlet bemutatásával a pénztárakban adnának "számla kiadva" bélyegzővel. Na akkor azért a többség meg tudná venni buszon kívül a bérletét, ha számla kell róla. Ez pont olyan mint a pesti buszokon a cirkusz, hogy a sofőr 450-es jegyért az harmadik húszezressel fizető utasnak nem tud visszaadni.

2017. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Nem rossz a kezdeményezés, de mivel a legtöbben pont bérletről kérnek számlát, a Volán tökön lőtte magát ezzel. Egyet értek, hogy valami korlátozást kell bevezetni, mert a számlaírás az nem tartozik semmilyen esetben sem a buszvezető munkakörébe.


Nekem amúgy tényleg csak az a bajom a "bérletet veszünk a buszon" koncepcióval, hogy a bérletek nem olcsók, 30-40 ezerért is szokás bérletet venni, így simán több százezer forint gyűlik össze egy buszon. Ez nem biztonságos. És gondolom kártyával sem lehet még fizetni.

2017. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!