Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap vettem egy 2003-as...

Tegnap vettem egy 2003-as Suzuki Swift Sedant, utána elmentem próbaútra, majd délután beálltam az udvarba, ma reggel pedig nem indult be! Mi a baja?

Figyelt kérdés

Tegnap még simán mentem az autóval, nagyjából 3/4 óráig kocsikáztam erre-arra a városban. Szépen ment, meg voltam elégedve vele, elég jó állapotban van az autó. Még tankoltam is útközben a benzinkútnál valamennyit nagy örömömben. Kora délután pedig beálltam a kocsibejáróra a ház elé. Ma reggel mentem volna újra egy próbakört, miután hazajöttem a melóból /éjszakás vagyok/ és teljesen ledöbbentem, hogy egyszerűen nem indult be a verda... Ha a kulcsot elforgatom egyszer, akkor a gyújtást rá tudom adni, ekkor ugye felvillan az összes lámpa. A kocsiban lévő elektromos ablakokat és tükröket is tudom működtetni. Tehát áram van a kocsiban. Először akksira tippeltem, de ha szar lenne, akkor nem lenne gyújtás sem. Ezután elforgatom tovább a kulcsot, ekkor ugye be kell indulnia a mocinak és elaludnia a lámpáknak. Na! A motor nem indul be, ha nem valami kerregő, erőlködő hangot hallok, a lámpák pedig nem alszanak el, hanem égve maradnak. Mi az isten lehet ez? És az hogy lehet, hogy tegnap még egy szál baja nem volt, ma pedig már hirtelen nem indul be!?


Benéztem a motortérbe, kábelek nem voltak elrágva. Csak mert állítólag a nyestek el szokták. A mi kertünkben nincs nyest, különben már az előző kocsimnál is megtették volna ezt, annál pedig soha nem volt ilyen probléma.



#SuzukiSwiftSedan
2016. aug. 24. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Először akksira tippeltem, de ha szar lenne, akkor nem lenne gyújtás sem."


Ezt csak te hiszed! Az akksi hibájára utal a kerregő hang is!


A nepperek gyakran tesznek valami lefingott akksit az autókba, nem véletlenül kell minden próbakör előtt beletenni akkut az autókba, mert akkor hozzák a töltőről.

2016. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Varta akkumulátor és mintha újnak nézne ki...
2016. aug. 24. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak lemosták biztos. Vegyél új akksit. Ez legyen a legnagyobb baj.
2016. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen leírtad a letérdelt aksi esetét. Ne tétovázz, vegyél egy új aksit, és hajrá!


ha szabad tanácsolnom: olyan helyen vedd, ahol az eladó szünetmentes technikával kicseréli a régi aksit. Nem kell utána izgulni, hogy mi állítódott el. ha még belefér, akkor picivel nagyobb teljesítményűt vegyél, de küsőre ugyanakkorát.


ez gyakorlat, hogy a szar aksit is eladják...nem kell csodálkozni.

2016. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 felolvasó ***** válasza:
Akksi. Vegyél újat,de olyan helyen ahol megmérik a töltést is,sose lehet tudni,egyébként meg rajta van az akksin,hogy mikori.
2016. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ha mindenki akksit ír, akkor megnyugodtam. :) Már azt hittem, nagy a baj, de egy akksi csere nem nagy gáz.


Utolsó két válaszoló: úgy értitek, hogy olyan helyen vegyem, ahol be tudom adni ezt az elromlott akksit? És akkor beszámítják az árba? Bár ez már egy használhatatlan akksi... Bocs, ha hülye a kérdés, de nem értem a dolgot. :)

2016. aug. 25. 09:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve utolsó ELŐTTI válaszoló. :)
2016. aug. 25. 09:36
 8/8 felolvasó ***** válasza:
Magyarúl,olyan helyen vedd meg,ahol a töltést,ill.ahohogy írták szünetmentesen megoldják a cserét,autóvill.,vagy vannak olyan akku.kereskedések ahol ezeket megcsinálják,a kuka akksit meg beszámolják,egy minimális áron,de legalább nem neked kell azzal foglalkozni,hogy hová síboljad el.Jó tanács,,,,,ne multis nagyáruház polcáról vedd meg.
2016. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!