Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elektronikus vonatjegy csak a...

Elektronikus vonatjegy csak a kiválasztott járatra érvényes, vagy későbbire is?

Figyelt kérdés
Azt írják, a megfelelő járatot kell kiválasztani. Ugyanakkor a letöltött jegyen az áll, hogy érvényes aznap 24:00 óráig. Én eddig úgy tudtam, csakis a kiválasztott járatra érvényes. Ha esetleg lekésem a járatot, a következővel már nem mehetek azzal az elektronikus jeggyel?
2017. dec. 18. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A menetjegy érvényes későbbi vonatra is, a helyjegy nem.
2017. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Korábban csak adott vonatra volt érvényes, de ez már megszűnt (a helyjegy továbbra is adott vonat helyére szól).
2017. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
E-vonatjegyet csak úgy lehet vásárolni, ha konkrét ajánlatot választasz ki, konkrét vonatokkal. De a menetjegy minden esetben a kiválasztott indulástól lesz érvényes, bármelyik vonatra. Helyjegy valóban csak adott vonatra szól, ezt nyilván nem tudod szabadon tologatni. Illetve korábbi járatra sem érvényes, de ezt egyértelműen jelölik is.
2017. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek!
2017. dec. 18. 23:40
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom, hogy az elmúlt napokban változott-e valami, de bizony az elektronikus menetjegy (a pénztárban vagy automatával vett jeggyel ellentétben) csak adott vonatra szól. Egy kalauz ismerősöm is ezt állítja, valamint ebben a beszámolóban is szó esik róla:

[link]

2017. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát a kalauz ismerősöd le van maradva (amit erősen kétlek, ha már egyszer ez a munkája), vagy rég beszéltél vele, amikor ez még igaz volt. A linkelt cikk meg nem állít ilyesmit.
2017. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"A vonat időközben elindult. Feladom a harcot a rendszerrel, belenyugszom, hogy inkább kifizetem a Keleti és Rákoscsaba közötti diákjegy árát is, csak legyen már jegyünk. A rendszer visszautasít, mert a kiválasztott vonat szerinte már a múltban van. Gyors malmozás fejben, egyetlen lehetőség a két óra múlva induló gyorsvonatra diákjegyet venni, ezt meg is teszem. Közben a jegyvizsgáló is odaért, rögtön felfogja a helyzetet és szabályellenesen, ám emberi módon elfogadja a helytelen vonatra szóló diákjegyet."


Ha változott a szabály, akkor az az elmúlt pár napban. Egy másik ismerősömnek is szólt a kalauz, amikor egy késett vonatra szállt fel, hogy ez nem az a vonat, amire a jegyet vette.


Hülyeség persze ez a szabály, nem is értem, hogy ki találta ki, és miért.

2017. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Amit idézel, az azt jelenti, hogy a rendszer nem ad ki már menetrend szerint elment vonatra jegyet. Vagyis késés esetén nem tudsz már jegyet venni az adott vonatra, ha elmúlt a menetrend szerinti indulás. A következő vonat meg lehet, hogy sokkal később indul, vagy másfajta jegyet kell venni rá (pl. pótjegyet is, vagy más útvonalon közlekedik).


Ez nem mond ellent annak, hogy a menetjegy érvényes a kiválasztott ajánlat indulási idejétől aznap az az összes azonos útvonalon közlekedő vonatra. Ha mondjuk veszel egy jegyet x időponttól, akkor azzal a késett vonatra is felszállhatsz, feltéve, hogy a késés miatt az indulási idő már benne van a jegyed érvényességében. (Illetve szabály szerint az utazás 10 perccel az érvényesség kezdete előtt is megkezdhető.)


Ez akkor okoz gondot, ha a cikk írójához hasonlóan az utolsó pillanatban döntöd el, melyik vonatra veszel jegyet, ami még ráadásul pót-/helyjegyes is.


Ez kb. tavaly november óta van így. Azért nem hülyeség teljesen a szabály, mert a jegy visszaválthatóságát érinti. Így, hogy csak adott vonattól érvényes, meg lehet szabni, hogy előtte x órával lehet visszaváltani.

2017. dec. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
91%
Tuti hogy érvényes. Mindig neten veszem a jegyet, volt hogy lekéstem azt a járatot amire vettem, de a következőre felszálltam vele. Soha egyetlen kalauz nem szólt miatta.
2017. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivel nem volt teljes az egyetértés, írtam az ügyfélszolgálatnak. Ezt válaszolták:


...

Az e-vonatjegy a rajta feltüntetett érvényességi időn és viszonylaton belül bármely olyan vonaton érvényesen felhasználható, melynek igénybe vehetősége az e-vonatjegyről világosan megállapítható (pl. feláras vonatra érvényes felárat megfizették). A helyjegy, pót- és helyjegy viszont csak azon a vonaton használható fel, ami a jegyen is jelezve van.


A @ jellel ellátott vonatok esetén a megváltott e-vonatjegy csak az adott vonaton használható fel, nem a normál e-vonatjegy érvényességi ideje szerint.


Összefoglalva a szabályok változatlanok maradtak a felhasználással kapcsolatban, tehát adott napra, vonatra megvásárolt menetjegyek későbbi járatra is felhasználhatók, ezek alól kivételt képeznek azon típusú menetrendi ajánlatok, melyek mellett a @ jelzés megtalálható, mert ezen járatra vásárolt menetjegyek csak a kiválasztott vonaton vehetők igénybe.

...

2017. dec. 20. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!