Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV? Vettem 2 vonaljegyet....

BKV? Vettem 2 vonaljegyet. Egyiket elhasználtam az úti célomhoz, a másikat meg visszafelé. De útközben hazafelé leszállította a sofőr az utasokat a buszról. Onnan tovább villamossal tudtam menni, majd átszállni egy másik villamosra.

Figyelt kérdés

A jegyen látszott a dátum, amit a buszon lévő jegykezelő automata rányomtatott.

Ilyenkor lehet utazni tovább azzal a jeggyel?

Az ellenőr utánakérdezne megerősítésként, hogy tényleg le kellett-e szállni a buszról?

Vagy ilyenkor is kellenek új jegyek, és a 2 jegyből 4 lesz?

Ezzel így nem lehet számolni. Bérletem nincs, ritkán utazom, de tudnom kell hogy működik.

Tapasztalat?



2017. dec. 20. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Miért szállította le a sofőr az utasokat? Műszaki hiba vagy forgalmi terelés lehetett, ilyenkor természetesen érvényes a jegy a kényszerű átszállás után is. Az ellenőr utána tud kérdezni hogy tényleg ilyen történt-e.
2017. dec. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
ha emberként szólsz az ellenőrhöz, elmondod a szitut, meg fogja érteni a dolgot,nem büntet
2017. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha pótló járműre szállsz, akkor elég a jegy másik végét kilyukasztani. Azonban ha alternatív útvonalat választasz, ott már nincs ilyen lehetőséged az üzletszabályzat értelmében.


Magyarul lerohad a villamos, jön helyette pótlóbusz, akkor azon jó a villamoson kezelt jegyed, ha a másik végét is kezeled a buszon. Ugyanígy, ha lerobban a busz és te a következő azonos útvonalon közlekedő járattal mész tovább, elég a másik végén kezelni a jegyet. Ha mondjuk villamossal mész, de egy középső szakaszon buszos pótlás van, majd újra villamosra lehet szállni, akkor is elég egy jegy, de a második atszallasnal értelemszerűen már nem kell jegyet kezelni.


De ha mondjuk te utaztál a 9-es buszon,az beragadt tüntetés miatt és te átszálltál inkább metróra, majd egy másik buszra, ott már nincs ilyen opció. Lyukasztani kell az új jegyeket szorgosan.

2017. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Egy vicc az egész.


Kezdd el lyukasztgatni a jegyet másik felét, még jó, hogy a közepét ne, ha a BKK nem szolgáltat megfelelően. De csak akkor, ha pótló jön, egyébként meg kezdd el keresni az alternatív útvonalat, de előtte állj be egy automatához, és vegyél új jegyet, hát nyilván azt fogom csinálni, persze.


Én a magam részéről biztos nem lyukasztanék ki pluszban semmit a nyomorultaknak, nemhogy még új jegyet is vegyek. Erkölcsileg nem szólhatnak meg, hogy nem kezdek el játszani a jegyemmel, jogilag meg teszek rá magasról. Mondjuk én bérlettel járok, szóval könnyen beszélek, de akkor is felmegy bennem a pumpa, milyen szellemi szinten van a BKK.


Már önmagában az is vicc, hogy a jegy nem adott ideig érvényes korlátlan átszállással bárhova, hanem egy adott vonalra, amit a főváros-BKK ugye önkényesen határoz meg. Egy adott vonalat nagyon kevés ember utazik végig, sokkal jellemzőbb, hogy 1-2-3 átszállással megy jóval kevesebbet, de nem baj, a teljes vonal = 350 forint, 3 átszállás = 3*350 forint. 15 éve még elfogadtam ezt a rendszert, de ma már rendkívül ciki és kőkorszaki hatása van. Most is megy a bohóckodás a 12M meg 14M villamosokkal, hát komolyan mondom, besírok rajta, ennyi erővel a reptértől Káposztásmegyerig lehessen már 1 jeggyel utazni, hiszen az eredeti tervek szerint ilyen hosszú lenne a 3-as metró...

2017. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2017. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nem tudtam, hogy ilyen esetekben érdemes kezelni a jegy másik felét.

Szóval, ha leszállítás után, több átszállással tudok továbbutazni, akkor is elég az eredeti.


Már rengeteg pénzt be kellett fizetnem a BKK-nak, többször megbüntettek olyan dolgok miatt, amiket véletlenül, észrevétlenül követtem el. Az első alkalommal kaptam egy 16 ezres csekket, azt hiszem, majd kb. fél év múlva megint. A befizetést elhanyagoltam, semmi felszólítás, hogy tartozásom van, gondoltam, hogy kamu az egész, az fizeti be, aki akarja. Pénzgyűjtés, de nem kötelező. Gondoltam. Aztán már teljesen elfelejtettem az ügyet, több, mint egy év múlva az első után, kiküldtek egy 64 ezres csekket. Kértem, h fizethessek részletekben, megengedték.

Azután volt még egy eset, épp volt nálam annyi pénz, mert fizetős helyen voltam, úgy tudtam, csak kp-zel lehet fizetni, de végül fizethettem bankkártyával a rendelőben, így hazafelé a helyszínen kifizettem inkább a 8 ezret.


Igen, borzalmas ez a jegyes rendszer.

Amikor kezdő voltam, és elkezdtem Bp-re járni, ott rontottam egyszer, hogy továbbutaztam a metrószakaszjeggyel. Egyszer buszon pedig olyan jegyet használtam, amit állítólag már használt, meg volt nyomódva, régi villamos lyukasztó által. Én pedig azt hittem a villamoson, hogy rossz volt a kezelő, mozgattam mindenhogy, de nem elég erősen, majd hagytam.

Nem tudtam, hogy kell használni. Nem is vettem észre, h nyomot hagyott, mivel mást vártam. Egyszer pedig egy nagyon kellemetlen orvosi vizsgálat után mentem haza villamossal. A legkevésbé sem volt eszembe a jegy. Még nem nem tettem túl magam az orvosos helyzeten, és épp leszálláskor. A hátam mögül jött, mondta, hogy jónapot kívánok, én csak visszaköszöntem, még akkor sem ugrott be, hogy ki az. Aztán folytatja, hogy jegyeket, bérleteket kérek. Mondtam, h le kell szállnom, de jött velem. Ha a másik ajtónál lettem volna, le tudok szállni időben...

2017. dec. 22. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!