Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » December 24-én délután 4 után...

December 24-én délután 4 után miért áll le a városi tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Debrecenben a dkv-nál holnap este valamennyi járat 16 óra után leáll,kivéve a trolibusz,a villamos és a 25,25y,46 buszok,ezek 30 percenként fognak járni,az 1-es villamos 40 percenként ,a 2-es 30 percenként jár majd,de ezek is este 9 után leállnak.


Tavaly is ez volt. Saját magam láttam tavaly,hogy nem is egy megállóban többen is várták volna a busz,de nem jött,Debrecenben szenteste is van mozgás,késő estig is,lenne igény rá. Én láttam tavaly is. Szerintem a vasárnapi menetrend szerint közlekedhetne este 23.50-ig mint máskor.


Miért áll le így a tömegközlekedés?

A vonatok azok mennek,sőt ha nem is sokan de vannak rajta.


Már városban is ilyen leállás van?



2017. dec. 23. 22:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*Más városban is?*
2017. dec. 23. 22:16
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a közlekedésben dolgozók is inkább a családjukkal ünnepelnek.
2017. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Mert a járművezetők is emberek, és joguk van a családjukkal lenni. Az éjszakai üzem bőven elég ilyenkor, hiszen szinte mindenki otthon van. De ez minimális sütnivalóval is belátható.
2017. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
85%

Képzeld igen más városokban is, a fővárosról nem is beszélve.


Hmmm talán ők is szeretnék a családjukkal tölteni a szentestét....

2017. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Lehet más ugyanúgy csavarog 24.én is ahogy az év többi napján is, de ha megkérdezel egy sofőrt aki családos, az biztos inkább az otthoni pihenőre fog szavazni.


A mi családunkban működik az hogy előző napokban összeszedegetjük ami kell, és szenteste már sehova nem megyünk. Akinek annyira mehetnékje van oldja meg kocsival, vagy halassza el.

2017. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyébként gondoltok arra,hogy nem a"mehetnékje van" hanem muszály menni is létezik.


Mentősök,orvosok,benzinkutasok,vasutasok stb,pont kell dolgozni menni ,nincs mindenkinek jogsija vagy kocsija.

Pl. ismerősöm vasutas mozdonyvezető és pont tavaly szenteste 11-kor végzett későn és a város éjjszaki részén lakik a nagyállomástól 10 km. Nem vot villamos és gyalog kellett hazamennie az újkertbe.


Debrecenről beszélek.

2017. dec. 23. 22:48
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Debrecen nem egy nagy város (hiába az ország második legnépesebbje) szóval ott gyalog is elérhető bármi...

Amúgy én az empátiát hiányolom belőled, kérdező. Úgy teszel, mintha te és a maréknyi társad lennétek a világ közepei. De tudod mit? Még rátok is gondoltak, hiszen vannak éjszakai járatok is.

Egy alapvetően kihalt időszakban nappali üzemet fenntartani nem csupán kicseszés a vezetőkkel, hanem luxuskiadás is lenne. Mindezt azért, hogy neked komfortosabb legyen.

2017. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Minden nap van utolsó járat. Azok vezetői hogyan jutnak haza?

Én még túl későinek is tartom a 16 órát, mert ők akkor még garázsba mennek, stb. Mire végeznek 17 óra is lehet, s akkor még nekik is haza kell jutniuk a családhoz.

Extrém messze lakókkal nem jövök elő, mert nem lenne tisztességes, de a négykor végző járművezető jó, ha hétkor otthon van.

2017. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom, hogy egy olyan gazdasági rendszernek, mint a tömegközlekedés, alapvetően a társadalomban meglévő valós vagy látens igényeket kell kiszolgálnia. Egy olyan kultúrában, ahol a karácsony este egy szigorúan egy helyen, családi körben ünnepelt ünnep, ott valószínűleg teljesen felesleges normál vasárnapi kapacitást mozgatni minden vonalon. Míg ahol ez az este rövid vendéglátogatásokat jelent és az emberek ide-oda mennek, ott akár sűríteni is kell. E tekintetben abszolút másodlagos, hogy a buszsofőröknek mi az érdeke, az egész rendszer nem ôértük van. Ennyi erővel éjszakai járatok meg hajnali 5-ös indulások se lennének, hiszen ők is csak emberek, hagyjuk őket aludni.


Tehát jelen esetben az a szitu, hogy Debrecenben (ahogy idehaza mindenütt) nem szokás tömegesen bármerre is mozogni arról a helyről, ahol a szentestét töltöd, így kisebb kapacitással működik a rendszer.

2017. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
11%
Mert a kisnyúl szőrös és nem borotválkozik.
2017. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!