Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszon köteles...

Távolsági buszon köteles vagyok a csomagomat a busz oldalában lévő csomagtartóban elhelyezni?

Figyelt kérdés
Ez alapból kötelező, vagy a buszsofőr egyáltalán nem kötelezhet erre? Egy kisméretű utazótáskától - amely könnyedén elfér az ölemben is - miért kellene megválnom egy három órás út során, kiváltképp, ha a buszon csak néhány ember utazik? Köszönöm a választ előre is!

2017. dec. 27. 20:24
1 2
 1/12 A jó édes ***** válasza:
100%
Kézipoggyász lehet nálad - ha nem tetszik a sofőrnek, megbeszéled vele. Érdemes olyat mondani, hogy mondjuk az inhalátorod/szívgyógyszered/lélegeztetőgéped van benne, vagy törékeny és nem fogja kérni, hogy rakd be a csomagtartóba.
2017. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt olvastam a szabályzatban. Egyrészt törékeny dolgok is voltak benne, és az ölemben is elfért volna, de mindenképp ragaszkodott hozzá.
2017. dec. 27. 20:37
 3/12 A jó édes ***** válasza:
100%
Vasárnaponként, hétfőn, pénteken vagy amikor sok utas várható (pl. ünnepek környékén), akkor jobban figyelnek rá a sofőrök, mert sokan szoktak panaszkodni, hogy azért nincs hely, mert valakinek a gitárja foglalja a helyet.
2017. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami elfér az öledben is, azt felengedik általában, az ilyen nagy bőröndöket és utazótáskákat nem engedik fel.
2017. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, de mivel egyrészt nem voltunk összesen tízen a buszon, másrészt meg kényelmesen elfért volna az ölemben, így jogos a panasz, kiváltképp, hogy tele volt törékeny dolgokkal.
2017. dec. 27. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
A törékeny csomag ugyanúgy rázkódik a csomagtartóban is, mint az öledben. A csomagszállítók sem pátyolgatják a törékeny szállítmányokat, 99%-uk mégsem törik össze a szállítás során.
2017. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A jó édes ***** válasza:
56%

"A törékeny csomag ugyanúgy rázkódik a csomagtartóban is, mint az öledben."


De amíg az öledben van a figyelmetlenebb utastársaknak nem jut eszébe, hogy rátegyék a törékeny csomagra a saját, 40 kilós bőröndjüket.

2017. dec. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

a szállítók törékeny áruja be van csomagolva merev hullámpapír dobozba, azon belül is rugalmasan ki van támasztva.

Ezzel ellentétben a törékeny kézipoggyász nem bírja el ha még két raklapot rátornyozol :D

Törékenyet én is felvinném a buszra.

2017. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Legfelülre kell rakni, ennyi az egész. A törékeny tárgyakat a poggyászon belül ugyanúgy ki kell támasztani valamivel, különben viheted akárhogyan, az bizony össze fog törni.
2017. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát az a lényeg, hogy nem kényszeríthet arra, hogy egy kisméretű táskát - ami az ölemben is elfér - berakjak a busz oldalába.
2017. dec. 28. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!