Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » S. O. S Vonatjegyet vissza...

S. O. S Vonatjegyet vissza lehet cserélni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ,mert Debrecenből Pestre utaztam volna

IC-vel,jan.1-én és közbe jött valami, így csak jan.2-án tudok menni. Már megvettem a vonatjegyet. Meg lehet változtatni a dátumot?Kérlek titeket,még ma válaszoljatok!



#vonat #IC #MÁV #dátum #helyjegy #jegy visszaváltása
2017. dec. 28. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs sima csere. Visszaváltod megkapod a jegy értékének a 80%-át és megveszed az új jegyet. Magyarán ráfizetsz 20%-ot és kicserélik.
2017. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Ha csak az alap menetjegyedet vetted meg, az érvényes még másnap is! Az IC pót-és helyjegyet a vonat indulását megelőző 1 óráig bezárólag tudod cserélni, egy párszáz ft ráfizetéssel, ha nagyon elővételben vetted!


Üdv.: egy pénztáros

2017. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
van lehetőség a visszaváltásra, ahogy előttem írták, a sima menetjegyre rá van írva, hogy meddig érvényes, az IC helyjegyet pedig visszacserélik, de sajnos nem kapod vissza az egész árát (a sima menetjegyet is visszacserélik ugyanígy az érvényességi idő előtt). ha online vásároltad a jegyet, akkor be kell jelentkezned, és ott a megvásárolt jegyeknél tudod elindítani a visszaigénylést, ez esetben a bankszámládra utalják vissza a pénzt pár hét múlva.
2017. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló! Az IC pót-és helyjegyet teljes egészében visszakapja, ha lemond az utazásról, vagy ha másikra kell cserélni! Csak az okozhat eltérést, ami ráfizetéshez vezet, hogy elővételben a helyjegy 180 Ft, az utazás napján cserélt pedig 300 Ft. Az utasnak CSAK a különbözetet kell megfizetnie!
2017. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. dec. 31. 17:06
 6/6 anonim válasza:
4. válaszoló! amikor én visszatérítést igényeltem, nekem az IC helyjegyet sem 100%-ig fizették vissza. most megnéztem a szabályzatot, és az IC helyjegyet 10% kezelési költséggel fizetik vissza, ha 24 órán belül kezdik meg a visszatérítést (de a vonat indulását megelőző órában már nincs lehetőség visszatérítésre elektornikus jegy esetében). a kérdező nem írta, elektronikus jegye van-e, ezért írtam a válaszomba ezt a lehetőséget is. olyanról még én sosem hallottam, hogy azon a vonalon többe kerülne a helyjegy, ha hamarabb veszi meg az ember...most meg is néztem egy február végi időpontra és holnapra is egy ugyanakkor induló vonatot, és forintra ugyanannyit kell fizetni. már kb. 5 éve utazom ugyanezen a vonalon, és akármikor vettem meg a jegyet - akár a vonat indulása előtt pár perccel -, akkor is mindig ugyanannyit fizettem. igényeltem már vissza is menetjegyeket, és sosem fizették vissza a teljes árat. nem kötekedni akarok, láttam, hogy írtad, pénztáros vagy, valószínűleg jobban tudod, mint én, de én ilyennel még nem találkoztam.
2017. dec. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!