Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fél éve lakunk a lakásba, és...

Fél éve lakunk a lakásba, és még nem jöttek lakbérért. Mi a teendő? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

A lakás egyik szobáját béreljük. A másik szobában lakik plusz egy bérlő, akinek az anyukája a tulaj xy nem tudjuk kicsodája.

Lelkesen hívtam az anyukát beköltözés előtt, hogy na akkor kauciót mikor fizessünk, mert hát mégis na. Azt mondta ráér. Beköltöztünk, aztán nem jött senki, aztán megint nem jött senki, mi eltettük a lakbért, mondván csak jönnek most már. De semmi. Szóltunk a lakótársunknak, hogy hé akkor mi van, a válasz meg az volt: majd. Aztán sajnos anya úgy gondolta, hogy ha ott az a pénz akkor hozzányúlunk, és mivel nem kérik nem rakjuk tovább (ezt a későbbi nem kért megjegyzések miatt teszem hozzá a sztorihoz), és akkor most ott tartunk, hogy a jó Isten tudja, hogy fizetünk ki félévnyi lakbért. Mert aztán kedves lakótársunk már el sem érte, mikor többedszerre szóltunk. Most vagy nem volt kedve sokáig próbálkozni, vagy itt valami sántít a dologban.

Amit a leginkább nem értek, hogy oké, lakbér. Bizonyára rohadt gazdagok, nem ez kell a falat kenyérre félévig. De a REZSI?!?!? Most akkor azt ingyen s bérmentve fizetik azóta nekünk, fűtésszezonnal együtt mindenhogy? Jobban azért nem merünk belekérdezni, mert egy) nem tudunk, kettő) lehet, hogy tudnánk, de félünk, mert hát ez rengeteg sok pénz.

Szóval összefoglalva a helyzet annyi, hogy se szerződés se kaució, meg félévnyi ingyenlakás után most aztán hova tovább?

Igazából nem is választ várok, hanem véleményt, hogy erről mit gondol az utca embere.

19/L



2016. jan. 16. 23:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
14%
Én örülnék a helyetekbe :) papír úgy sincs, így rátok se tud bizonyítani semmit. Fordított esetben gyakran hallani, hogy a bérlő lelép fizetés előtt, ha most neki áll követelőzni utólag akkor letiplizhettek, persze ez nem túl becsületes. Szerintem amúgy kezdjetek el összespórolni mindent utólag, pár hónapig gyűjtögessetek aztán keressétek fel mindenképp. Lehet, hogy ennyire gazdagok, vagy elfelejtik, vagy sok a dolgok és nincs erre ingerenciájuk, vagy még olyasmit tudok elképzelni, hogy a hatóság miatt, teszem azt valami nem oké a lakás papírjaival vagy nem fizettek ki rajta valamit (örökölték vagy akármi), vagy vagyonosodási vizsgálat van ellenük és ez nem jönne jól pont most (később behúzhatják viszont)
2016. jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Itt valami bűzlik. Vagy természetben fizet anyukád valakinek a lakhatásért, vagy úgy lesztek onnan kipenderítve, mint a proverbiális macska. "Nem jöttek a pénzért" átutalásról még egyikőtök sem hallott? Még azt tudom elképzelni, hogy a szobátok és/vagy a fürdő be van kamerázva ezért hagyják, hogy ti ott tobzódjatok ingyen, de hogy valami nagyon furcsa dologba másztatok bele, az hétszentség.
2016. jan. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló,

Igen ezek többségére már mi is gondoltunk, meg nyilván ha kell így-vagy úgy minimum a rezsi ki lesz fizetve, aztán maximum magunk után kötjük az ágyakat és futunk hazáig. De érthetetlen, és amellett, hogy igen, azért nem rossz, aggódunk is kicsit.


És kedves második válaszoló,

Hallottunk átutalásról persze, csak kinek meg hova, érted. Anyuka pedig nem áll kontaktban a bérlővel, szóval az említett fizetési opció elmarad.

És igen az tuti, hogy valami nem kóser, de, hogy mi franc tudja. :D Most még ez a kamera téma is fel lett dobva a listára, egyre színesebb...


És mindkettőre reagálva egyszerre, hogy ilyenről soha a jó büdös életbe nem hallottam még, és ötletem sincs ennek mi lesz a vége, de tuti izgalmasabb lesz, mint a Barátok közt (na és nem utolsó sorban ez véget is ér valahogy).

2016. jan. 17. 03:08
 4/11 A kérdező kommentje:
* A pro-verbális macska hasonlat meg tetszett. Remélem nem jutunk erre a sorsra, bár lehet az is jobb lenne még... :D
2016. jan. 17. 03:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetre a lakbért szorgalmasan félreraknám. Bármi miatt is van most eltűnve, egyszer biztos megjelenik érte a tulaj. Akkor pedig hirtelen előszedni a sokhavit nehéz lesz.

Nekem az jutott eszembe, valami akadályoztatja, hogy menjen. Sitt, betegség...

2016. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad:

"Lelkesen hívtam az anyukát beköltözés előtt, hogy na akkor kauciót mikor fizessünk"

-tehát tudsz egy elérhetőséget, a lakótárstól függetlenül, magam próbálnám elérni és rendezni a dolgokat. Említetted, hogy a lakótárs anyukája ismeri a tulajt. Valami tényleg sántít.. szerződésetek van, kivel kötöttétek meg? Tud egyáltalán a tulaj a lakásban kialakult viszonyokról? Komoly problémák is felmerülhetnek még itt.. (N)

2016. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért nem raktatok félre az összes rezsit és albérlet díjat. Ha beszedték volna akkor se lenne a ti penzetek. Milyen alapon költitek el?
2016. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
Kivel kötöttél szerződést? (Akár szóban?) A lakótárs anyukájával? Ő mondta, hogy beköltözhettek, meg mennyit fizettek, stb? de nem ő a tulaj, hanem a valakije, és hogy a pénzért majd az illető jön? Vagy hogy?
2016. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Apum egyszer megjárta egy hasonlóval. Jó pár évvel ezelőtt, amikor még igény volt a folyóiratokra, egyik terjesztő beszervezte az apámat (aki tanár), hogy próbálja meg suliban értékesíteni a gyerekeknél. Egy darabig havonta jelentkezett a pénzért, majd egy idő után eltűnt. Se híre se hamva. Akkoriban egy tanári fizetés gyűlt össze, amit apám rakosgatott ide-oda. Aztán egyszer csak pár ezret vett ki belőle, majd még pár ezret és szép lassan elköltötte. Nagy volt a kísértés. Igen ám, de majdnem 2 év múlva megjelent a terjesztő a pénzért. Nem volt kellemes kiköhögni az egy hónapnyi fizetésnek megfelelő összeget:D

Szóval azt tudom tanácsolni, hogy tedd félre minden hónapban a pénzt, majd ha elköltöztél onnan és tényleg nem kérték a pénzt, megnyugodhatsz. Addig viszont nem árt, ha óvatosabb vagy.

2016. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jelentem megoldódott a helyzet! :D

Sikerült elérni a tulajt, átjött, elmondtuk neki őszintén a helyzetet, és ő is belátta, hogy ez így az ő részéről sem rendben, és azt mondta fizessünk neki amikor akarunk. A rezsit már oda is adtuk neki, a többi meg szépen lassan, de nagyon kedves volt, és már tudjuk hogy ilyenre is van példa. :D

2016. jan. 30. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!