Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az baj ha a diákigazolványomon...

Az baj ha a diákigazolványomon más település van megadva, mint ahova megyek? (lentebb ertelmesen kifejtem)

Figyelt kérdés
Tehat. A diakigazolvanyom szerint "A" telepulesre jarok egyetemre, de en vettem kulon masik diakberletet "B" telepulesre, mert sokat jarok oda, es jeggyel szaladgalni nagyon draga. Megbuntethetnek igy is h veszek egy masik kulon berletet ami oda szol?

2018. febr. 5. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a lakhelyed és az iskola útvonalára vehetsz bérletet.

A többi útvonalra kedvezményes jegyet válthatsz, azt hiszem 50%

És igen, megbüntethetnek, jártam így.

2018. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

A lakhelyed és az iskola között lehet 90% kedvezménnyel bérletet venni. Viszont 50%-os bérletet vehetsz akárhová.

Tehátha 90%-osat vettél akkor, igen megbüntethet, de ha nem, akkor nem lesz büntetés.

2018. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, 90%-os bérletet csak a lakóhelyed és a tanintézményed közötti viszonylatra válthatsz.


A második válaszoló által említett 50%-os bérlet pedig nem létezik.

2018. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ha valamilyen köze van az iskolának akkor nem jár büntetés. Pl gyakorlati hely.. De ha nincs akkor igen,megbüntetnek..
2018. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A és B település közötti utazásra nem használhatsz diákbérletet (ez a 90%-os). Viszont B településen belüli utazásra feljogosító diákbérletet tudsz használni (ez az 50%-os).
2018. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat ugye egy tanintézmény de én egy másik kampuszon vagyok.
2018. febr. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!