Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ikarus E95 és E98, mi a...

Ikarus E95 és E98, mi a véleményed róluk?

Figyelt kérdés
2018. márc. 9. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szeretem őket, sajnos a karbantartás hiánya miatt elég lelakottak.
2018. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenc betűtípusaim voltak, sajnos egyre kevesebb van belőlük.
2018. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ikarus E95 még utaztam: jól megy, nem igazán kényelmes a szűk hely miatt, viszont a féke erős, különösen a Scania kivitelűnek.
2018. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól kitalált típusok voltak a maguk idejében, de azért voltak egyes szériákat vagy épp az egész típust érintő igen bosszantó hibáik is. Utóbbiak közül a legnagyobb gond az egész típuscsaládra jellemző beázás.
2018. márc. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok meg igazi buszok voltak, nem mint a mostaniak.
2018. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a 2 kedvencem.
2018. márc. 11. 11:05
 7/9 anonim válasza:

#5! Egyetértek,ezeken a buszokon látni/érezni,hogy van bennük anyag!


Kérdező,nekem az E95 a kedvencem,bár a 2000 körüli,körlámpás "facelift" verziók annyira nem tetszenek.

Ma is bőven jó felszereltségű járművek,és ahogy nézegetem őket,elég jó állapotban vannak. Vajon a mai buszok 20 év múlva milyen kondícióban lesznek?...


E98 is szép,ha karban van tartva,meg nem mondanák róla,hogy kb 20 éves széria.


Időt álló formatervek. Hát igen,Torma Lajosék legendákat alkottak a 90-es években,minden tiszteletem Nekik!

2018. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb a benzin oktánszáma, annál több jó kompressziójú (összenyomható, gömbebb) CH-molekulát tartalmaz,ami jót tesz a motornak. A kompresszió megmutatja, hogy egy benzin robbanási sajátossága milyen n-heptán - izooktán keverék százalékos izooktán tartalmának felel meg.
2018. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tehát:a kompresszióviszony az a szám,amely megmutatja,hogy a hengerbe kerülő benzin-levegő keveréket

az eredeti térfogatának hányad részére sűrítjük össze.A 95,vagy a 98(régebben volt 86-os benzin is)szám az oktánszámot jelzi,amely a normál heptán és az izooktán százalékos aránya.A kompressziótűrés pedig a benzin nyomástűrését jelzi,hogy mennyit bír el öngyulladás nélkül!

2018. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!