Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Retúr jegyet diák áron (50%...

Retúr jegyet diák áron (50% kedvezménnyel) is lehet venni, vagy csak teljes áron?

Figyelt kérdés

Igen,tudom hogy ez hülye kérdés, de még soha nem voltam egyedül vonaton,úgy hogy én veszem a jegyeket,csak csoportosan,így nem vagyok ezekkel képben és a MÁV oldalán erről semmit nem találtam.

Miskolcról Budapestre szeretnék menni. Ha van a retúrra diákkedvezmény az mennyi lehet kb?

Nagyon köszönöm a segítséget



2018. márc. 12. 10:43
 1/7 A kérdező kommentje:
és nyilván aznap vissza is jövök miskolcra.
2018. márc. 12. 10:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Tour-retour oda-vissza.

Jelenleg a retour jegy ára pontosan annyi, mint egy jegy oda, egy másik vissza. Régebben olcsóbb volt.

Bár nem néztem meg a MÁV oldalát, de semmi ésszerű ok nics arra, hogy ne vehess így jegyet.

2018. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenfajta kedvezményes jegyet vehetsz menettérti ("retúr") jegyként is.

Ha már ilyen járatlan vagy, figyelmeztetlek: a kedvezményre jogosító igazolványod legyen nálad jegyvásárláskor, mert kérhetik!

2018. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem minden fajta jegyet vehetsz retúrban, csak 100 km fölöttit, de azon felül kedvezményeseket is, kivéve a 20 %-os vonathoz kötött online kedvezményt talán.

Vásárláskor pedig már nem kötelező a kedvezményre jogosító igazolvány/papír felmutatása, másnak is veheted a jegyet, ekkor ezt jelzik a jegyen, és ilyenkor a kalauz ellenőrzi, aki persze amúgy is elkérheti.

Amúgy jobban jársz, ha neten veszed a jegyet a MÁV oldalán, és kinyomtatod vagy mobilon mutatód be, ekkor 10 % kedvezmény jár. Ha automatából veszed, akkor 5 % a kedvezmény, az is jobb, mint a pénztár.

2018. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget ☺
2018. márc. 12. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:

...Jelenleg a retour jegy ára pontosan annyi, mint egy jegy oda...


Nem feltétlen biztos hogy annyi!

Menetdijtáblázat tartalmaz külön Menettérti jegy dijövezetet.

2018. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Akkor mutass nekem egy olyan km-övezetet, ahol nem pont a duplája a menettérti jegy ára. Külön táblázat van a menettérti jegyekre, de az árak pontosan a normál jegy kétszeresei.

[link]

[link]

2018. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!