Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A tömegközlekedés vs egyéni...

A tömegközlekedés vs egyéni motorizált közlekedés vitában miért mindig Budapestet hozzák fel?

Figyelt kérdés

Mert,hogyha Budapesten elvan valaki autó nélkül akkor az ország minden részén ellehet?


Én laktam Budapesten, de olyan közel volt az egyetem,meg a bevásárlási lehetőségek,hogy sokszor gyalogoltam fél órát,mivel mindig is szerettem gyalogolni,közben elmélkedni.


Budapesten, ha a belvárosba akarsz bejutni, akkor nagyon jók a közlekedési lehetőségek, pár percenként mennek a járatok.

Na, de ha párhuzamos kerületbe akarsz eljutni,netán a budai oldalra, akkor sokkal jobb az autó vagy a motor.

Ugyanis, tömegközlekedéssel először be kell menni a belvárosba, ott át kell szállni, aztán még egyszer át kell szállni.


Aki meg agglomerációban lakik, neki szintén jobb az autó.Kivéve, azoknak, akik műszakban dolgoznak, fix a munkaidejük.

Aki már felelősebb állásban van, rugalmas/kötetlen munkaidőt kap, nem tudja előre,hogy másnap 3 óráig vagy 6 óráig lesz.Neki sokkal jobb a kocsi vagy a motor.



Én Budapestről költöztem Győrbe, itt nem járnak sűrűn a helyi buszok, plusz sok hipermarket a város szélén van.

Én meg nem fogok negyed órát várni egy buszra azért, mert kell egy doboz tej.

Sokkal gyorsabb és kényelmesebb kocsival.


2018. márc. 16. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
vées?
2018. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Budapesten is szörnyű a tömegközlekedés. Bringáztam pár hónapig, tehát itt csoda kell, hogy ez a véleményem megváltozzon. Pláne egy-egy kora reggeli, késő délutáni és hétvégi autózás után,amikor a 45 perc tömegközlekedésből 15 perc autózás lett.



Én azért Budapestet hozom fel, mert itt lakom.


Amúgy ahonnan származom, vasúti fővonal a települések kellős közepén áthaladva, óránként legalább 1 vonat, ami 100-zal hasít és nem is áll meg olyan sokszor, pártízezres kisváros, ahol tök sok minden megvehető... Szóval lehet előbb lennék ott el bicaj-vonat kombinációval.



De még egyszer: Budapestet ismerem, azért ezt hozom fel.

2018. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aha, és minek mész egy doboz tejért bevásárló központba? Bírom az ilyeneket, akik 10 forint spórolás miatt elmennek a város másik végére, de az már nem jut el a tudatukig, hogy a benzin is pénzbe kerül ám...
2018. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Debrecenben lakom és felváltva használom a tömegközlekedést és az autót.


A hétköznapokban nem kell sok cuccot cipeljek(egy táska), munkahely-haza. Az sem aggaszt, hogy max 15 percet kell várjak egy buszra.


Hétvégén szoktam csak kocsiba ülni, amikor nagybevásárlás van, mivel sokkal kényelmesebb.


A hétköznapokon meg ha nagyon kell valami, ami kimaradt a hétvégi bevásárlásból akkor a közeli kisboltban megveszem.

2018. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Budapesten is szörnyű a tömegközlekedés."


Mondja az, aki Budapesten kívül sehol máshol nem látta még a tömegközlekedés helyzetét. Gyere le Szombathelyre pl. és nézd meg mi van itt... utána tényleg vissza fogod sírni a szörnyű pesti tömegközlekedést :))

2018. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Na, de ha párhuzamos kerületbe akarsz eljutni,netán a budai oldalra, akkor sokkal jobb az autó vagy a motor."


Honnan? Én próbálgattam már, mióta van carsharing Budapesten. Pl. Infoparktól mentem a Montevideo utcába, az út 30 percig tartott autóval, mindez 11 körül volt, amikor már csúcsforgalom sincs. Ebben nincs benne, hogy elgyalogolni a kocsiig, majd a parkolótól a célig, így kb. 40 percet mondanék. BKK-val ez a táv szintén 40-45 perc, és majdnem a város két végéről van szó, szóval akkor miről beszélünk?


Hétfő hajnali 1-kor biztos ki tudsz hozni valami a kocsidból, de ha mész reggel 9-re dolgozni, akkor garantálom, hogy szívsz vele. Ráadásul az autó feltartja a tömegközlekedést is, amit most erősen elnéznek az autósoknak.


"Aki már felelősebb állásban van, rugalmas/kötetlen munkaidőt kap, nem tudja előre,hogy másnap 3 óráig vagy 6 óráig lesz."


Ja, és nyilván 6-kor már semmi nem jár, lehetetlen kijutni Budapest agglomerációjába. 3-kor elmegy az utolsó járat, és utána lehetetlen tervezni. Mondj még ilyeneket.


"Én meg nem fogok negyed órát várni egy buszra azért, mert kell egy doboz tej."


Oké, nyugodtan járkálj ki egy doboz tejért autóval. Vegyél ehhez egy autót, tartsd fent, tankold. Keress parkolót a lakásod körül, vagy bérelj neki garázst. Senki nem akadályoz meg ebben, és Győr talán nem is annyira telített, hogy állandóan beálljon a dugó. Csak aztán nem kell panaszkodni, hogy mennyit költesz autóra.

2018. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6


Ugyan nem az vagyok, akire reagáltál.


Autóval csúcson kívül nekem eddig 10-20 perc volt mindenhova, ahova tömegközlekedéssek 30-45-50. Kaputól kapuig szeretem számolni én is.

De bicajjal is minimum 5-10 perceket vertem a BKV-ra (ja, ott csúcsforgalomban is és ,ég hazaérkezés után me kellett azzal vesződnöm, hogy elmenjek futni, mert a mozgás megvolt addigra), de sok helyen fele annyi idő bringával.

2018. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Koma, nyugodjál le. Attól lenyugszol.

Autózz nyugodtan. Igen komoly bevétele van a költségvetésnek és az önkormányzatoknak a:

- jövedéki adóból és az arra rakódó áfából

- baleseti adóból

- parkolási díjakból és a bírságokból

- közlekedési bírságokból

Emellett a biztosítók (KGFB, Casco) is szépen megélnek, sok embert foglalkoztatnak, adóznak. Senki nem néz hülyének. Fizess, és vezess. Nincs itt semmi probléma.

2018. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!