Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál mikor fogják bevezet...

A MÁV-nál mikor fogják bevezetni a vasúti kocsikban a különböző zónákat?

Figyelt kérdés

Aki vonatozott már külföldön, az tudja mire gondolok.


Egy vasúti kocsi kétfelé van választva, van egy csendes zóna, ahova az olyan utasok kapnak jegyet, akik dolgozni szeretnének laptopon vagy pedig olvasni.


Illetve, van a "nem csendes" zóna, oda pedig olyanok ülnek, akik beszélgetni szeretnének egymással.


Egyes helyeken pedig családi zóna is van, ezek jellemzően fülkék, ahol egy család utazik.


2018. márc. 18. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Vicces kérdés!

Örülni kéne annak, h rendes modern vonatokat vesz végre a vasút, nemhogy még zónákat akarsz!

Nézz körül milyen állapotban vannak a vasútállomások országszerte, milyen lepusztúlt minden.

Csak kilopják a rendszerből a pénzt, de fejlesztések nincsenek. Amiről te beszélsz, ahhoz 30- 40 év lemaradásban vagyunk. V többe.

Szóval a normális vonatok is nagy szó, nemhogy még a segged is kinyalják, mert te laptopozni akarsz.

2018. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves első,


a vasútnak nem csak "lennie kell",hanem versenyeznie is kell, méghozzá az autókkal.

És bizony, ki kell nyalniuk az utasok hátsóját, ha azt akarják,hogy vonattal menjenek és ne kocsival.


De, aggodalomra semmi ok, én már nagyon várom azt az időszakot, amikor kötelező lesz a piacnyitás és a MÁV akkorát esik, mint az ólajtó, mert nem tud rendes szolgáltatásokat adni, nem versenyképes.

2018. márc. 18. 13:04
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Kedves második.

Nincs kivel versenyezzen! Nincs versenytárs. Mondhatni monopol helyzetben van. És ezért nincs sem bér, sem teljesítés.

Mondhatod, h vannak külső vonattársaságok, igen vannak. De azok csak használói a pályának. Az infrastruktúrába, mint vasútállomások, várótermek, stb miért tennének pénzt? Hülyék lennének.

Másét nem fejlesztik.

A vezetés szépen elteszi a milliókat, a többi le van szarva.

Az autókkal eddig sem volt versenyben a vasút. Akinek lehetősége van, eddig sem vonatozott, hnem autózott. Ezután is így lesz ez.

Nem fog itt senki koppani, kivéve az, aki várja, mint te, meg az utasok sajnos. Nem mondom h ez így jó, nem jó. De sajnos ez van.

De várd csak az ólajtószerű bukást, meg a piacnyitást, h sok időd van. De h elfogadsz egy tanácsot, becsukod a mesekönyvet és kilépez az álomvilágodból.

2018. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván amíg ez a kormány lesz, addig a megrendelő állami szervezetek sem változnak, így a szolgáltatók felé központilag támasztott igények sem. Mindenki elvan a langyos kis pocsolyában, így aztán nincs miért belevenni olyan paramétereket a szolgáltatási szerződésekbe, mint mondjuk az utaselégedettség. Így tehát a teljes rendszer tökéletesen érzéketlen marad az olyan utasigények iránt, mint a csendes zónák, családi szakaszok, büfészolgáltatás, fedélzeti szórakoztató rendszerek, stb. Holott a vasút igenis versenyben van: az egyéni utazással és a hamarosan felszabaduló közúti távolsági személyszállitási piacon versenybe lepő cégekkel. Ha rövid időn belül nem lépnek, akkor konkrétan felnő egy olyan generáció, amelyiknek teljesen hiányozni fog a gyerekkori / fiatalkori tapasztalataiból a vonatozás, így fizetőképes korában is idegenkedno fog a vasúton utazás ötletétől akkor is, ha addigra éppenséggel minden fővonal megújul és a járműpark is vállalhatató lesz.
2018. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Elvileg 2019-2020, mert akkor állnak forgalomba az új Szolnokon készülő IC kocsik.


[link]

2018. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Azok a kocsik már 5 éve "készülnek", szóval nagy összeget nem tennék rá, hogy 2019-20-ban lesz belőlük valami.
2018. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ötös, és ha netán elkészülnek az évek óta ígérgetett kocsik, mègis mi a garancia arra, hogy szervezetileg is képes lesz a vasúttársaság reagálni a diverzifikált igényekre?


Magyarul:

- Tényleg mindig azok a kocsik, abban a sorrendben és üléskiosztással fognak közlekedni egy-egy időpontban vagy gyakran kerül véletlenül családos kocsiba a csendes zónába jegyet váltó utas?

- Lesz-e figyelme, kapacitása, igénye a vonatkísérő személyzetnek arra, hogy rászóljanak a csendes szakaszban visitó gyerek anyjára vagy a családos szakaszt kisajátító bulizós fiatalokra?

2018. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, de külföldi fórumokat megnézve a kulturáltabb országokban is döcög a rendszer. Az utasok miatt.


Nekem lenne igényem a nyugis kabinra, de nem vagyok arról meggyőződve, hogy honfitársaink felkészültek erre az óriási előrelépésre, és most nem a MÁV-ra gondolok...

2018. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Örülj neki, hogy egyáltalán közlekednek a vonatok. ez nem a nyugat, hogy van mindenre pénz.


Mikor sorban állnak a mozdonyok, illetve a kocsik műhelyre, de nincs pénz rájuk, akkor szerintem lehet azt mondani, hogy örülni kell annak, hogy egyáltalán van közlekedés.

2018. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Az IC+ kocsik régóta tervben vannak, én úgy hallottam, hogy mostanában sikerült végre tényleg hozzákezdeni.


Én ismerek olyat, aki Bécsbe inkább vonattal ment, mert így tud menet közben dolgozni, nem pedig autóval. Bécs belvárosában a parkolás is horror (lehet persze, csak jó drágán, és elég sokat kell szerencsétlenkedni a dugóban). A vonat a belvárosban tesz le.

2018. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!