Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jegyeket bérleteket - jogok...

Jegyeket bérleteket - jogok és kötelezettségek?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenkinek volt már valamiféle afférja a jegyellenőrzés során, pl amikor be akarunk jutni a metró területére.

Emberünk ott áll, kéri a jegyet, bérletet felmutatni. Ha nem kéri, akkor is fel kell mutatni. Akkor is, ha nem néz oda, ha épp a mobilját nyomkodja, ha a csajával smárol, ha a haverjaival áll egy kupacban és dumálnak.

Sokszor látom, hogy érdekesen viselkednek, pl utánaszólnak az embereknek, obszcén módon fennhangon kommunikálnak egymással vagy épp másokkal, akár utasokkal.

Nekünk jegyet kell venni, nincs mese, ez oké is. De mi van a színvonallal? Hogy nem rántunk vissza senkit a ruhájánál fogva, nem kiabálunk utána, nem teszünk neki félhangos megjegyzést.

Van erről valami hivatalos leírás, hogy engem milyen alapon húz vissza - teszi ki elém a kezét - szól be a bejáratnál az ellenőr?

(Éves bérletem van, sosem blicceltem.)


2018. márc. 23. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A beszólással nem nagyon tudsz mit kezdeni, ha becsületsértés vagy rágalmazás akkor feljelentheted de ennyi. Viszont nem állhat eléd, nem teheti ki a kezét, nem húzhat vissza. Ha az utolsó megtörténik akkor erőszakot is alkalmazhatsz (bár nem ajánlatos mert a többi ellenőr ellened fog tanúskodni).
2018. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10+ éves metrózás és BKV-zás után nekem soha nem volt afférom, illetőleg nem szóltak be (igaz, automatikusan mutatom a bérletem). Köszönök, felmutatok, a többség megköszöni és vége a sztorinak. Aki a telóját nyomkodja, annak is megmutatom. Néha zavarba is jönnek tőle, de nem az én dolgom.
2018. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor már messziről látom, hogy vihognak egy csapatban/partiznak/mobiloznak/meccset néznek online, akkor nem kezdek el kotorászni, úgysem érdekli.
2018. márc. 24. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Van jópár degenerált brom, aki nem dolgozik, csak ácsorog ott.

Engem nem érdekel, odamutatom az arcába, aztán ennyi.


Jobban zaar, hogy 10/9 a mellemet bámulja, amint lekerül a kabát, pedig NEM dobom ki - nincs is mit :D

2018. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!