Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elhagytam a diakomat, most...

Elhagytam a diakomat, most erettsegizek. Ideiglenes papir vagy igenyeljek ujat? Mennyibe kerul?

Figyelt kérdés

Szoval, szuksegem van ra, hogy ervenyes legyen a BP berletem meg minden mas, de ha igenylek azt ugyis bezuzzak 2 honap mulva, nem? Ha egyaltalan elkeszul addigra.

A helyettesito papirra azt mondtak, hogy csak 2 honapig ervenyes.

Mit tanacsoltok?


2018. márc. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérjél ideiglenes papírt, most már nem érdemes állandót. 2 havonta kérsz újat, érettségi után meg kapsz olyat, ami október 31-ig jó.
2018. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. márc. 29. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
A bökkenő csak az, hogy nem adnak ideiglenest, csak akkor, ha van aktív diákigazolvány igénylésed. Ha elhagytad a diákodat, akkor újat kell igényelned, addig nem adnak ideiglenes igazolást sem. Ja, plusz infó: az érvényes matrica elhagyása miatt 3500 forintos büntetést is be kell fizetned, addig nem tudsz új diákot igényelni sem.
2018. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És egyébként a helyettesítő papír valóban két hónapig érvényes, de mindig igényelhetsz belőle újat, ha lejár, egészen addig, amíg jogosult vagy rá. Ha megérkezik az új diák és végzel, elkérik megsemmisítésre, akkor kapsz egy olyan igazolást, ami nem két hónapig érvényes, hanem a matrica érvényességi idejéig, azaz október 31-es lejárati dátum lesz rajta.
2018. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!